Na jaře potřetí dokázali fotbalisté Baníku Sokolov na domácím hřišti porazit celek z čela druhé ligy. Tentokrát si poradili s Opavou, kterou pomohl porazit dvěma góly útočník Oleg Duchnič.
Trenéra opavského celku Jiřího Nečka nepotěšilo zakončování jeho svěřenců. „Už je to jak přes kopírák. Těžko se to hodnotí, ale nedáváme branky ani z těch nejvyloženějších šancí. Střelci se nám na jaře trochu zadrhli,“ přiznal kriticky hostující trenér. Utkání samotné pak hodnotil takto: „My udělali v první půli chybu a ta nás stála branku. Domácí jsme pustili do vedení a od toho se vše začalo odvíjet. Domácí pak dobře bránili, ve druhém poločase nám udělali brejk se šťastným gólem, kdy se míč od kolene Duchniče odrazil přes brankáře Nováka. Soupeři přesto gratuluji k výhře,“ poznamenal sportovně kouč Neček. Toho porážka nijak extrémně nerozladila. „Myslím si, že se o postupech bude rozhodovat v posledních pěti kolech,“ odhaduje Neček.
Kritický byl i po výhře také trenér Baníku Martin Hašek, kterého hra moc nepotěšila. „Poprvé na jaře jsme vyhráli první poločas, což nám trochu uškodilo. Hráči jakoby nevěděli co hrát, jestli dát druhý gól nebo víc bránit. Výsledek byl takový, že jsme ani dobře nebránili a ani nebyli nebezpeční dopředu,“ domnívá se sokolovský trenér. Utkání nakonec rozhodl Duchnič, který se v dresu Baníku na jaře trefil poprvé. „Ani po poločase se naše hra nezlepšila, ale přesto se nám z jednoho brejku podařilo dát druhý gól. Přáli jsme ho Duchničovi, což je kluk, který je obrovsky pracovitý v tréninku a poctivý v každém utkání. Pro něj to byla odměna za jeho pracovitost a také se k němu přitočilo štěstí. Tím přístupem mu ale šel naproti,“ uznává Hašek vlastnosti mladého útočníka.
Za stavu 2:0 se už hrálo domácím lépe a další cennou výhru si v klidu pohlídali. „I když měl soupeř dvě možnosti, nás podržel brankář Bertelman. Opava pak měla ještě pár nebezpečných situací, ale my je ale ubránili. Musíme ale přiznat, že jsme se ve druhém poločase na lavičce doslova protrpěli k vítězství,“ prozradil trenér Hašek své pocity během utkání.
V sobotu baníkovci jedou na hřišti HFK Olomouc, doma pak 10. května hostí poslední Spartu Krč.