Fotbalisté Baníku Sokolov vytěžili z utkání 24. kola II. ligy na hřišti 1. HFK Olomouc bod. Na pěkném stadionu Holice vedli po brance Jiřího Mliky, ale konečnou remízu zařídil po chybě Baníku domácí Korčián.
Na Moravě baníkovci začali dobře a patřil jim první poločas. „Byli jsme lepším mužstvem a vypracovali si příležitosti ke skórování. Největší měl Salák, který z voleje střílel jen těsně vedle a navíc se střelu snažil skluzem dostihnout Mlika, který by jen míč poslal do prázdné brány, ale chybělo mu půl metru,“ popsal trenér Baníku Martin Hašek největší šanci poločasu. Pak měli hráči ve žlutozeleném několik zajímavých možností. „Nebyly to vyložené šance, ale šly řešit jinak. Domácí neměli za poločas prakticky šanci, kromě rohových kopů jsme je do ničeho nepustili,“ chválil Hašek své hráče.
Hned po změně vygradovala převaha baníkovců vedoucí brankou. „Duchnič poslal do šance Mliku, ten šel do vápna a nádhernou střelou dal gól,“ radoval se trenér z branky nejlepšího střelce Baníku. Ten si připsal již šestý gól v sezoně. „My jsme pak byli na koni, chodili jsme do brejků, ale při jednom z nich přišla chyba v rozehrávce, po které jsme inkasovali. Od té chvíle měl zápas remízový charakter,“ stručně popsal druhou půli sokolovský kouč.
Navíc šance na vstřelení vítězné branky ochably po několikerém ošetřování hráčů Baníku. „Zranil se nám Fleišman, problémy měl Kaplan, Mlika dostal ránu do obličeje a zlomil si zub. To vše se projevilo i na našem výkonu, i když nemůžeme hráčům upřít snahu a bojovnost. Hráči na hřišti nechali vše a bylo by dobré je odměnit třemi body. Z tohoto pohledu jsme zklamaný, protože to byl další z řady utkání, ve kterém jsme byli k výhře blíž,“ myslí si Hašek. K utkání pak stručně dodal: „Celkově jsme byli lepším mužstvem, běhavějším, dynamičtějším. Vezeme bod z venku, který se počítá,“ zakončil trenér Sokolova své hodnocení.
V sobotu 10. května hrají baníkovci doma. V tradičních 10.15 hodin hostí poslední celek II. ligy Spartu Krč.