V předposledním kole II. fotbalové ligy přivítáv sobotuod 17 hodin Baník Sokolov silné mužstvo Hradce Králové. Zápas se hraje mimořádně v odpoledních hodinách kvůli regulérnosti soutěže v posledních kolech.
Baníkovci v současné době neprožívají úspěšné období. Poslední výhru si připsali před pěti koly, když doma porazili Opavu. Od té doby svěřenci trenéra Martina Haška třikrát remizovali a dvakrát prohráli. Proto fotbalisté Sokolova spadli na deváté místo a na osmou Jihlavu ztrácí čtyři body. To Východočeši stále živí naději postupu do nejvyšší soutěže a na postupové druhé místo ztrácejí pouhý bod, byť jsou v lize čtvrtí. Pikantní navíc bude, že v dresu baníkovců působí pětice fotbalistů ´votroků´. O dohodě mezi kluby, že by hradečtí hráči proti svému mateřskému klubu nesměli nastoupit, trenér Martin Hašek nemá tušení. „O žádné takové dohodě nevím, takže se všichni hráči připravují jako ostatní,“ hlásí Hašek. Otazník startu ale visí nad jedním z nich. „Honza Filip má od zápasu s Jihlavou nakoplou nohu a jeho stav se nezlepšuje. Od té doby hrál pod práškama,“ upřesnil Hašek. Problémy hlásil také Petr Jiráček. „Měl problémy s kotníkem, ale už vypadá v pořádku,“ myslí si kouč Baníku.
Baníkv sobotupřivítá kvalitní celek. Trenéři o něm mají informace. „Hradec jsem viděl dvakrát plus máme DVD. Pětadevadesát procent informací máme poskládaných, na zbytek se ještě můžeme doptat našich hradeckých hráčů. Veškeré poznatky o soupeři si ale sháníme plánovitě,“ podotkl trenér Baníku.
Touhou baníkovců by po nepřesvědčivých výsledích bylo vyhrát. „Chceme se samozřejmě rozloučit výhrou s našimi diváky, kteří nám fandí a jezdí s námi i ven, čehož si vážíme,“ přeje si Hašek. Navíc by pak jarní část sezony hodnotil jako povedenou. „V zimě jsme přišli k mužstvu jako začínající trenéři. Na Baník jsme přivedli hráče z nižších soutěží, ale pracovitostí jsme v první polovině jara dosáhli nadprůměrných výsledků a efektivní hry. Nyní jsme chytili sérii, ve které se nám nedaří. Ušili jsme si na sebe bič a chceme doma sezonu zakončit výhrou. Pokud by se to povedlo, jaro bychom hodnotili hodně pozitivně. V případě porážky bychom ale na dovolenou šli se smíšenými pocity,“ přiznává trenér a klade tím na zápas větší důležitost.
Zajímavostí pro diváky je také start obránce Pavla Němečka v barvách Hradce Králové, kam tento hráč v zimě přestoupil právě z Baníku.