Určitě vylepšit umístění z poslední sezony, kterým bylo deváté místo. To je cíl fotbalistů Baníku Sokolov, kteří vstupují do třetí sezony ve druhé nejvyšší soutěži. Kádr trenéra Martina Haška doznal dalších změn. Hostování skončilo osmi hráčům a Gambrinus ligu se vydali okusit Mlika, Mach a Kubásek. Sportovní úsek tak měl společně s trenéry přes léto napilno, do mužstva přišlo jedenáct nových hráčů a u dalších čtyř se hostování změnilo v přestup.

Jakými změnami prošlo vaše mužstvo?

Obměna kádru byla zásadní, polovinu prakticky tvoří hráči, se kterými jsme do teď nepracovali. Mužstvo vypadá jinak a produkuje také jinou hru než na jaře.

V čem je hlavní rozdíl oproti jarnímu kádru?

Toto mužstvo ještě není tak ochotné pracovat pilně dozadu. Bohužel většina nových hráčů není kondičně připravena na optimál. Sice jsme lépe potrénovali, ale čas na přípravu v letním období je prostě krátký. Do sezony tedy nejdeme připraveni tak, jak si jako trenéři představujeme.

Přesto přišlo několik nových hráčů, na které budete spoléhat…

Určitě, řada z nich má zkušenosti s první ligou, což je dobře. Oni by měli být nositeli lepší fotbalovosti a kvality.

Jak probíhalo soustředění v Nymburce?

Měli jsme dvoufázové tréninky, dodělával se kondiční blok ze Sokolova a zaměřili jsme se už na dopilování hry. Pak jsme v posledních dvou zápasech zkoušeli stopery Drahna a Beutela, takže jsme nenastoupili v sestavě, která by se blížila mistrovské. Takový zápas jsme, bohužel, nesehráli.

Jak moc bude mužstvu chybět útočník Jiří Mlika?

Jirka Mlika se na jaře hodně zvedl, dával branky. Skončila mu ale smlouva a chtěl jít hrát ligu. Náhradou by měl být Salák, který se přes léto kondičně hodně zvedl, na tréninku působí suverénně, tak snad to přenese i do zápasů v sezoně a nějaké branky nám vstřelí.

Celý rozhovor si přečtete ve středečním vydání Sokolovského deníku.