Ani ve druhém utkání I. kola play off se hokejistům Baníku Sokolov nepodařilo domácí Chrudim porazit, i když podali zřejmě nejlepší výkon v letošní sezoně. Na zápasy tak v sérii prohrávají 0:2. Od vyřazení baníkovce dělí dnešní domácí zápas.

HC Chrudim - HC Baník Sokolov 5:3

Nedělní odvetu začali domácí od podlahy a vyvinuli na svého soupeře velký tlak se snahou rozhodnout utkání co nejdříve. Tento záměr se jim začal naplňovat už ve 4.minutě, když se po Stavenského dorážce ujali vedení 1:0. V deváté minutě svítil na ukazateli skóre již stav 2:0, když se v pěkné individuální šanci prosadil chrudimský Polák. Sokolovští se v trochu pozměněné sestavě v první třetině hledali a v podstatě si nevytvořili žádnou velkou šanci ke skórování.
To v druhé třetině se obraz hry naprosto změnil, hosté si chvílemi vytvořili drtivý tlak. Jeho výsledkem bylo ve 28. minutě snížení Zuckera, který dorazil bombu Tomse od modré. Domácí měli poté šanci na zvýšení Zadinou, ten však branku netrefil. Hosté pokračovali v aktivní hře a zásluhou střelecky disponovaného Zuckera vyrovnali, když na útočné modré převzal kotouč od Nového a nekompromisně zavěsil. Domácí se pokoušeli rychlými protiútoky z této šlamastiky dostat, dlouho se jim to nedařilo, nicméně ve 36.minutě se dočkali. Po buly a pěkné individuální akci vsítil vedoucí gól Potůček – 3:2. Krátký výpadek sokolovské obrany pak za 80 vteřin zužitkoval Kuncl, který dorazil střelu Poláka. Po druhé třetině se šlo do šaten za stavu 4:2 pro domácí.
Do třetího dějství šli hosté s odhodláním zdramatizovat vývoj série a vynutit si přinejmenším prodloužení v tomto utkání. Měli k tomu i dostatek příležitostí, ale ta koncovka. Ve 48. minutě ujel domácí obraně Polesný, v nájezdu byl hákován bez povšimnutí hlavního rozhodčího, mezi tyče se však netrefil. V tu chvíli se sokolovští nadechli k velkému závěrečnému tlaku domácí brankář měl plné ruce práce. V čase 57:14 vybojoval ve středním pásmu kotouč Kukla, na pravé straně přešel přes modrou a dělovkou nedal domácímu Němcovi v brance žádnou šanci – 4:3. O případné vyrovnání se hosté ale připravili sami, když po chybné rozehrávce ve vlastním pásmu a za pouhých 19 vteřin vstřelil pátou branku domácích Žák – 5:3. Tím se uzavřel účet druhého utkání této série.
Zítřejší domácí utkání se hraje na sokolovském zimním stadionu od 18 hodin a domácí se samozřejmě budou snažit hostům porážky z Pardubic oplatit. V případě třetí prohry se baníkovci z letošní sezonou rozloučí.

Třetiny 2:0, 2:2, 1:1. Branky: 4. Stavenský (Horák, Buchal), 9. Polák, 36. Potůček (Polák), 38. Kuncl (Bělohlávek), 58. Beránek (Žák) – 28. Zucker (Toms), 29. Zucker (Nový), 58. Kukla. Vyloučení 6:4. Diváci: 550, Rozhodčí: Nečas – Ledinský, Sekula.
Sestava Chrudimi: Němec – Suchý, Doseděl, Mainer, Kuncl, Klaus, Šafařík, Vyskočil, Fejgl – Bělohlávek, Beránek, Stavenský – Král, Buchal, Žák – Horák Valko, Polák – Pospíšil, Zadina, Potůček.
Sestava Sokolova: Závorka – Toms, Mudra, Diblík, Děkan, Ozom, Van Waardenburg, Formánek – Polesný, Veverka, Nový – Soukup, Dobřemysl, Kukla – Zucker, Jor, Sopr – Vrba, Kašpar.