Fotbalisté Baníku Sokolov zavítají v utkání 20. kola II. ligy na hřiště Čáslavi. Zápas dvou sousedů v tabulce se hraje v neděli od 16.30 hodin. Baník je zatím na devátém místě s 24 body, jeho soupeř je hned za ním a má o bod méně.
Cílem baníkovců je z venku opět přivézt alespoň bod. „Chtěli bychom navázat na výkony z hřišť soupeřů. Na jaře jsme hráli dvakrát venku a přivezli remízy 0:0. Naší snahou určitě bude zlepšit kvalitu směrem dopředu. Chceme dát gól a pokud možno přivézt výhru,“ netají se plány sportovní ředitel Baníku Vítězslav Hejret. Ale i případná remíza by k zahození nebyla, byť by byla desátá v sezoně. „Samozřejmě i bod z venku je dobrý,“ myslí si Hejret.
Nedělní soupeř Baníku zatím na jaře vykazuje kolísavou formu. „Čáslav je nečitelná. Naposledy uhrála bod v Příbrami a předtím doma podlehla Hlučínu,“ připoměl sportovní ředitel kolísavé výsledky souseda z tabulky. I tak se ale očekává vyrovnaný zápas. „Všechna naše jarní utkání byla do jednoho stejná, vyrovnaná. Určitě rozhodne proměňování šancí,“ odhaduje Hejret, který faktor bude rozhodovat.
Forma Baníku ale začíná nabírat vzestupující tendenci. To ostatně potvrdil i sportovní ředitel. „Myslím si, že se naše sportovní forma zvedá. Tři adaptační týdny na mistrovskou soutěž jsou už pryč a připravenost hráčů vypadá opravdu dobře,“ spokojeně hodnotil Hejret. Bohužel, na nedělní utkání trenéři asi nemohou počítat s nemocným kapitánem Jiráčkem. „Ten má angínu a bere antibiotika. Ostatní jsou ale v pořádku,“ popsal Vítězslav Hejret situaci v kádru. Změn v sestavě se tak dá očekávat jen minimum. „Jedenáctku do Čáslavi trenéři určí po zítřejším tréninku,“ dodal sportovní ředitel Baníku.
Na domácím hřišti se baníkovci představí za týden, kdy změří síly s pražskými Bohemians.