V utkání 24. kola druhé fotbalové ligy přivezli fotbalisté Baníku Sokolov ze hřiště olomoucké Holice bod za remízu 1:1. Svým šestým gólem v sezoně se za Baník trefil útočník Jiří Mlika.
Baník začal dobře a sehrál velice solidní první poločas. V prvním poločase byl běhavější a z toho také vznikaly nebezpečné situace před domácí brankou. Blízko ke gólu byl v 17. minutě Salák, který šel sám ze strany na bránu, ale jeho křížná střela zprava šla kousek vedle. Skluzem se jí ještě snažil poslat do brány na zadní tyčce Mlika, ale nestihl to. Salák měl i další možnost, ale z voleje zamířil mimo. Domácí hrozili pouze ze standardních situací, po jedné z nich nedokázali po rohovém kopu prostřelit houštinu nohou a těl před Bertelmanovo brankou Josefík ani Krutý.
Brzy po přestávce baníkovci korunovali svůj kvalitní výkon vedoucím gólem. Ve 47. minutě se ve středu obrany octil osamocený Mlika, který obešel obránce HFK a ve vápně se zachoval mazácky - 0:1. Vedení však netrvalo dlouho. Srovnáno bylo z podobné situace, kdy se sám před brankářem Bertelmanem zjevil Korčián a zakončil přesně k pravé tyčce - 1:1. Baník pak stále hrozil nebezpečnými brejky, šance byly na obou stranách. V těch sokolovských se neprosadili Mlika a pak Šorfa. Olomouci pak patřil závěr zápasu. Blízko ke gólu Hanzel, nebezpečný byl hlavně tečovaný přímý kop Kropáčka v 90. minutě, se kterým si Bertelman bravůrně poradil.
„Soupeř hraje nepříjemný běhavý fotbal. Nám chyběli čtyři hráči ze základní sestavy. Věděli jsme, že tento zápas musíme urvat bojovností a nasazením. První poločas byli někteří hráči hodně ustrašení. Po obdržené brance už to z týmu spadlo. Pak už jsme se soupeři v nasazení vyrovnali. Pro nás to je tentokrát dobrý bod,“ řekl trenér HFK Tomáš Uličný.
„V prvním poločase jsme byli aktivnější a lepším týmem, ale chybělo tam více rizika směrem dopředu. Pak jsme dali nádherný gól. Jenže domácí rychle vyrovnali po naší hrubé chybě. Pak už to byl vyrovnaný zápas,“ řekl trenér Sokolova Martin Hašek.
1. HFK Olomouc – FK Baník Sokolov 1:1 (0:0). Branky: 53. Korčián – 47. Mlika. Rozhodčí: Hájek – Pospíšil, Douda. ŽK 3:2 (Zlatohlavý, Kalvoda, Krutý – Mlika, Čada). Diváci: 560.
Sestava domácích: Doležal – Lošťák, Kalvoda, Zlatohlavý, Josefík – Janeček, Jakubovič (46. Lukášek), Toporčák, Krutý – Korčián (78. Hanzel), Vodák (61. Kropáček).
Sestava hostů: Bertelman – Kaplan, Hájovský, Kura, Poděbradský – Salák (71. Šorfa), Javorský, Čada, Fleišman (68. Mach) – Mlika, Duchnič.