Nová sezona v krajském přeboru začala pro fotbalisty lomnických silničářů už před dvěma týdny domácí remízou a následnou výhrou na penalty s Novým Sedlem a v sobotu pokračovala dalším domácím zápasem s vysoce favorizovaným Ostrovem.

Tradičně špičkový tým přeboru a velký favorit tohoto utkání potvrdil svou dobrou pověst i své nesporné kvality, Ostrov do sítě domácích hráčů nasázel čtyři góly a zaslouženě zvítězil 4:2. Po minulém propadáku v Horním Slavkově (5:2) je to už druhý nezdar Lomnice v řadě a příští víkend ji na svém hřišti přivítá Olympie Březová. Lomničtí hráči vstup do nové sezony snadný rozhodně nemají.

Duel s Ostrovem začali lépe domácí. Brzy po zahájení hry mířila hlavička Haufa jen malý kousek vedle a z protiútoku hostí napálil Tolar tyč lomnické branky. V 19. minutě přišla kolmice na rozběhnutého Malinkoviče a ten umístěnou ranou po zemi otevřel skóre zápasu pěkným gólem na 1:0.

Radost z vedení však netrvala dlouho. Minutu nato přišla pádná odpověď, když po centru zprava napálil Liška levačkou z voleje bombu k tyči a srovnal na 1:1.

Karta se začala obracet a brankář Novák byl často v ohni střel. Hosté vyvíjeli snahu o nátlakovou hru a domácí byli nuceni se bránit.

Ve 35. minutě byl Jula „Ďuso" Horváth u zrodu akce, kterou prudkou ranou zakončil Luksch a otočil skóre na poločasových 1:2.

Krátce po změně stran se snažil vyrovnat Dan Novák, ale jeho rána z vápna mířila nad.

V 50. minutě vyslal Liška kolmicí do běhu Tolara do šance, ten se prosmýkl kolem obránce a obstřelem na zadní tyč zvýšil na 1:3. Odpovědí byl prudký přímák Janovského, jenž rozvibroval břevno, a tvrdá střela Oršuly byla sražena na roh.

Hosté stupňovali tlak.

Střely Luksche a Novotného bravurně zneškodnil gólman Tomáš Novák, ale na hlavičku Luksche po rohu do vinglu už reagovat nestačil, 1:4.

Duel byl rozhodnutý, i když se ještě domácí snažili o zázrak. V 74. minutě byl za hraní rukou ve vápně nařízen pokutový kop, který bezpečně proměnil Zindl a upravil stav zápasu na konečných 2:4.

To však byla jen kosmetická úprava skóre, neboť více gólů už nepadlo. V závěru ještě Veselý vychytal prudkou hlavičku Klause a doběhl i dalekonosný vysoký oblouk starého lišáka Horvátha na opuštěnou branku, vypálený z dobrých 70 metrů.

Výhra hostí je zasloužená.

TJ OSS Lomnice - FK Ostrov 2:4 (1:2).

Branky: 19. Malinkovič 20. Liška, 35. A 63. Luksch, 50. Tolar. Rozhodčí: Kučka Pešek, Peschel. Delegát: Bizoň. ŽK: 1:0 (38. Štěpánovský). Diváci: 120.

Lomnice: T. Veselý Šlais, Janovský, Kníř Oršula, T. Zindl, Hauf, Malinkovič, D. Novák Štěpánovský, Fr. Čermák (60. M. Novák). Trenér Ladislav Litvák.

Ostrov: M. Süttö Glanc, Tomáň, Filák, Liška Vrba, J. Horváth, Tolar, Koudelka (Wolf) Novotný, Luksch (85. Klaus). Trenér Ivan Filip.

Autor: Josef Mihalík