S úvodem utkání byli spokojenější Severočeši. V 17. minutě měl dokonce po pěkné kombinaci gól na kopačkách Redzič, jeho střela byla nakonec zblokována. „Ze začátku se pro nás zápas vyvíjel dobře, hráli jsme klidně, ne ustrašeně,“ popisoval trenér Mostu Vít Raszyk. „Myslel jsem, že do utkání vstoupíme lépe, zaskočilo mě to,“ přitakal sokolovský kouč Aleš Jindra. Jeho svěřenci ale postupně získávali půdu pod nohama a ve 32. minutě poprvé gólově udeřili. Na centr Hrubého z levé strany si naskočil Čada a hlavou tečoval míč do mostecké sítě. „Začali jsme dělat zbytečné chyby, z čehož padl gól,“ krčil rameny mostecký trenér.

Vedení domácích mohlo být po prvním poločase ještě výraznější. „Měli jsme další šance, škoda hlavně nevyužité příležitosti Dvořáka těsně před přestávkou,“ litoval sokolovský Jindra.

Ve druhém poločase chtěli hosté zlepšit svou hru. Do plánu jim však příliš nepasoval nařízený pokutový kop ve 49. minutě. Naděje Severočechů však udržel ve hře gólman Belaň, který si s pokusem Hofmanna poradil. V 55. minutě bylo dokonce vyrovnáno, Rosendo vystihl úmysl Vondráčka a jeho nabídku zužitkoval Procházka. „Udělali jsme velkou chybu v rozehrávce, soupeř nás potrestal,“ konstatoval Jindra.

Po třech minutách ale bylo vše jinak. Dvořákův dalekonosný projektil ještě brankář Mostu vytěsnil mimo své tyče, v 58. minutě se již ale marně natahoval na podobný pokus Glasera. „Chvilku se nám dařilo, dali jsme vyrovnávací branku. Když jsme se chtěli nadechnout k náporu, tak přišly zbytečné chyby, fauly a zákonitě i branky soupeře,“ hodnotil druhou půli Raszyk.

Převaha domácích vyústila v další penaltu, tu proměnil v 73. minutě Šamánek. „Důležitý byl náš první, vedoucí gól. I když má Most nepříjemnou sérii, tak to nebylo vůbec jednoduché utkání. Jsem rád, že jsme ho zvládli, dává nám to možnost posunout se tabulkou nahoru,“ radoval se po závěrečném hvizdu kouč Sokolova Aleš Jindra. „Domácí byli agresivnější, šli si za vítězstvím, zaslouženě vyhráli,“ udělal tečku za hornickým derby trenér Mostu.