Bezmála tři tisícovky diváků se v sobotu přišly v Sokolově podívat na hornické derby, v němž Baník Sokolov remizoval s Baníkem Ostrava 0:0.

Hosté do utkání doslova vlétli a zle zatápěli domácím v jejich šestnáctce. Již ve 2. minutě měli první gólovou situaci. Po Stáňově střele míč zřejmě „lízl" sokolovskou tyč. Tlak Ostravy pokračoval. Po dalších několika šancích měl ve 27. minutě gól na kopačkách kapitán hostů Mičola, jeho střelu nepustil do sítě jen vynikající zákrok brankáře Belaně.

Ve druhém poločase se hra na zhoršujícím se terénu více vyrovnala. Přesto hosté dosáhli v 83. minutě kýžené branky, ta však nebyla uznána pro ofsajd. Zvrátit utkání ve svůj prospěch mohli poté i domácí. V samotném závěru šli do brejku, ale Glaser dal přednost před střelou ještě vylepšení své pozice, míč mu ale vypíchl vracející se Mešaninov.

Trenér FC Baník Ostrava Vlastimil Petržela: „Viděli jsme zajímavé, bojovné utkání. V první půli jsme se snažili hrát my, měli jsme více ze hry, bohužel jsme vyprodukovali málo šancí. Soupeř dobře bránil, moc nás tam nepouštěl, když jsme se tam už dostali, tak jsme to nedokázali zakončit. Ve druhém poločase jsme měli patnáct dvacet minut hluché místo, kdy nás domácí dlouhými nákopy zatlačili, měli jsme tam možná i trochu štěstí, pak jsme hru vyrovnali. Je to pořád stejné, když nedáte gól, nedokážete vyhrát. Musím říct, že Sokolov se z mužstev, se kterými jsme hráli, jevil jako nejlepší. Pro nás zatím nejtěžší soupeř. Klukům nemám ani co vytknout."

Trenér FK Baník Sokolov Jiří Dreiseitl: „Do Sokolova přijela Ostrava jako favorit, od první minuty to naplňovali. Měli jsme tam na začátku při dvou šancích obrovské štěstí, kdyby šli hosté do vedení 1:0, tak by tady zřejmě zvítězili. Celý první poločas jsme byli pasivní, bylo to kvalitou soupeře. Za podzim nás tady ani venku nikdo takhle nezatlačil, ani Olomouc. Stála proti nám obrovská kvalita. Ve druhém poločase jsme měli jen jednu šanci, gólman ji skvěle zlikvidoval. Museli bychom mít obrovské štěstí, abychom vyhráli. Na druhou stranu bychom si to asi ani nezasloužili. Jsme hrozně rádi za bod, protože na víc jsme podle mě dneska ani neměli."