Loňská sezona nevyšla klubu z hornického západu nejlépe, Baník se zachraňoval až v posledním kole. Podobný scénář se nemá opakovat. „Chceme se vrátit do vyšších pater tabulky a hrát atraktivní fotbal,“ říká rezolutně ředitel FK Baník Sokolov Tomáš Provazník.

K tomu má dopomoci příchod ostříleného fotbalového harcovníka Pavla Horvátha, který na trenérské lavičce doplní stávající dvojici Vítězslav Hejret a David Vaněček. „Od Pavla očekáváme přínos v řízení tréninkového procesu, stejně jako týmu v utkáních a zejména přenesení jeho bohatých zkušeností z úspěšné kariéry aktivního hráče,“ vysvětlil Provazník.

Na co se mohou těšit sokolovští diváci od týmu pod taktovkou Pavla Horvátha? „Mám o fotbale nějakou myšlenku a chci, abychom ji prezentovali. Bude záležet na mně, jak se mi podaří hráčům tuto myšlenku vnuknout a jak ji přetaví na hřišti. Jsem týmový hráč a vše by mělo být společnou prací. Chceme být zajímavým celkem pro diváky i pro soupeře,“ prozrazuje bývalý hráč Sparty či Plzně.

Pavel Horváth přišel do neznámého prostředí. „Kádr jsem neznal. Ale byl jsem překvapený, jaké je tu mužstvo. Jsem velice spokojený s tím, jak kluci pracují a jak vystupují. Máme kvalitní tým a kluky fotbal baví. Budu se snažit, aby jim to vydrželo,“ říká s úsměvem nový muž na lavičce Baníku.

Angažování Pavla Horvátha není zdaleka jedinou změnou. V Sokolově nezůstal prakticky kámen na kameni, a to doslova. Na vlastní žádost odešel trenér brankářů Jiří Bertelman, kterého nahradí navrátivší se Stanislav Vahala. Áčko Baníku se rozhodl opustit i vedoucí mužstva Václav Zíma, kterého zastoupí dosavadní technický manažer klubu David Palla, novým kustodem je pak Miroslav Fous.

Z hráčského kádru si fanoušci mohou definitivně vyškrtnout nejen Jaromíra Blažka a Víťu Vrtělku, ale také neodmyslitelnou tvář defenzivy posledních sezon excelentního hlavičkáře Zbyňka Vondráčka.

Na Baníku zůstává zkušený gólman Jaromír Belaň, rovněž Lukáš Provod a Marek Strada. Klub si pojistil dva mladé obránce Ondřeje Ševčíka s Adamem Čihákem, kteří se stali kmenovými hráči Sokolova. To samé platí o Petru Mrázovi s Matějem Končalem. Z Plzně pak bude k dispozici trojice mladíků Hlavatý, Rychnovský a Havel. V cizím prostředí nebudou na Baníku dva noví útočníci Adam Ševčík a František Dvořák, kteří zkompletují bratrské dvojice. „Osobně si myslím, že máme kvalitní mužstvo. Jsme i poučeni z předchozí sezony,“ bere si slovo sokolovský kapitán Petr Glaser.

První dvě kola odehraje Baník na hřištích soupeřů, poté se již představí svým fanouškům na svém zbrusu novém trávníku.