Dohánějí totiž to, co v podzimní části nestačili. „Během podzimní části na tom byli hráči špatně po fyzické stránce, proto to musíme dohnat během zimní přípravy,“ poukázal na úvod hroznětínský trenér Milan Pokrupa. 

„Prakticky jsme přípravu odstartovali již 9. ledna, kdy jsme odjeli na čtyřdenní soustředění, které bylo zaměřeno právě na nabírání kondice, kdy se trénovalo dvoufázově, takže bylo hodně intenzivní,“ vracel se k zahájení přípravy Pokrupa.

Do startu druhé poloviny krajského přeboru, ve kterém si Hroznětín drží osmé místo, tak mají fotbalisté Olympie o náplni zcela jasno. „Až do startu soutěže budeme trénovat dvakrát v týdnu a právě úterky budou rezervovány i nadále běhání, kdy budeme využívat nejen terén v našem areálu, ale také budou na programu výběhy,“ prozradil Pokrupa. Litry potu, které si zimní příprava žádá, pak budou hráči Hroznětína prodávat na ostrovském zimním turnaji, kde se střetnou vesměs s týmy hrajícími krajské soutěže. „Určitě půjde o zpestření náročné přípravy, kdy se během turnaje budeme snažit vypilovat herní systém i prvky,“ vypočítával kouč Olympie.

První turnajový zápas už má Hroznětín za sebou, když porazil karlovarskou Lokomotivu 3:1. „Šlo o první utkání v rámci přípravy, takže bylo na programu hodně chyb, vázla kombinace, šla vidět nerozehranost z obou stran,“ bilancoval první duel Pokrupa. Co se týče posil, které by mohly do Hroznětína dorazit, jsou obestřeny tajemstvím. „Máme nějaké hráče v jednání, ale nebudeme je prozrazovat,“ uzavřel závěrem Pokrupa.