„Určitě panuje velká spokojenost, když vezmu v potaz, že jsme podzimní část odehráli s dvanácti třinácti hráči,“ culil se spokojeně trenér Hroznětína Milan Pokrupa.

Vstup do první poloviny soutěže však nebyl podle trenérových představ. „Samozřejmě jsme si nepřipouštěli, že bychom mohli na Lokomotivě prohrát, když tomu odpovídal i výkon, když jsme byli fotbalovější, ale bohužel jsme prohráli,“ narážel Pokrupa na neúspěšný vstup, ve kterém jeho tým musel skousnout na úvod prohru 2:4.

Ani ve druhém kole to nebylo ze strany Hroznětína to pravé ořechové. „Asi jsme si mysleli, že se březovské béčko porazí samo,“ přemítal trenér Hroznětína.

Nakonec Olympie urvala alespoň bod, když remizovala 2:2. „Byla to škoda, tohle utkání jsme měli prostě vyhrát,“ míní Pokrupa. Po nevýrazném výkonu přišla na program promluva k hráčům a hroznětínská mašina se poté rozjela naplno. „Řekli jsme si, že takto to nejde, a rázem jsme vše zlepšili a začalo se nám i dařit,“ vracel se k prvnímu zlomovému momentu první části I. A třídy hroznětínský kouč.

Vítěznou jízdu Hroznětína zbrzdila pouze rezerva karlovarské Slavie, která uhrála v bitvě o fotbalový trůn na hroznětínském stadionu nerozhodný výsledek a poté obstála i v následném penaltovém rozstřelu.

„V prvním poločase byla jasně lepší Slavia, když nám se nic nedařilo, ale ve druhém jsme byli lepším týmem zase my,“ vracel se k druhému zlomovému momentu podzimu Pokrupa. Právě po tomto zápase se na fotbalový trůn usadila Slavia B, která tam vydržela až do konce.

„Béčko Slavie má stejně bodů jako my na druhém místě, takže vše je stále otevřené, navíc poslední slovo neřekl ani Vintířov, právě tyto dva týmy chceme v jarní části pořádně potrápit, ať to nemají tak jednoduché, a navíc chceme také postoupit,“ vzkazoval soupeřům Pokrupa.

A jaký tedy mají v Hroznětíně recept na dobré výsledky? „Žádný nemáme,“ s úsměvem tajemně poukazoval Pokrupa a následně přidal: „Nám se na podzim vyhýbala zranění a to byl klíčový moment první poloviny soutěže.“

Kdo čekal, že má před sebou Olympie zaslouženou přestávku, tak by se hodně mýlil. „Končit nebudeme, stále chceme trénovat jednou dvakrát v týdnu, kdy budeme využívat umělku v Otovicích, abychom se udrželi ve formě,“ upozorňoval Pokrupa.

Během zimní přestávky tak mají fotbalisté Hroznětína o zábavu postaráno. „Příprava bude stále stejná, to znamená, že bude náročná. Tréninkové jednotky si pak proložíme přípravnými zápasy, ať jsme co nejlépe připraveni na jarní část, ve které chceme dosáhnout na první místo,“ uzavřel Pokrupa.