Na pilském turnaji se představili dva účastníci krajského přeboru, Sokol Žlutice a SK Toužim, které doplnily týmy hrající špičku okresního přeboru Ajax Kolová a pořádající Baník Pila.

I přes nepřízeň počasí, kdy pilský pažit zkrápěly časté dešťové přeháňky, byl k vidění dobrý, zajímavý a bojovný fotbal. Hrálo se systémem dvakrát pětadvacet minut každý s každým, pod dohledem arbitrů Jana Grance a Tomáše Koudelky a za podpory stovky fanoušků.

Bez ztráty bodu, tedy s třemi výhrami, vystoupala na nejvyšší příčku Pila, která za sebou nechala překvapivě, ale zaslouženě na druhém místě Žlutice, třetím Toužim a na čtvrté příčce pak skončila bezbodová Kolová.

Slavnostní vyhlášení pak ovládli v individuálních oceněních Piláci. Nejlepším střelcem byl vyhlášen za sedm vstřelených branek Robert Vavřina mladší. Cenu pro nejlepšího brankáře si odnesl pilský gólman Miroslav Švec a nejlepším hráčem turnaje byl vyhodnocen taktéž pilský hráč, a to Vlastimil Šimůnek, který navíc obdržel od klubu cenu pro nejlepšího kanonýra okresního přeboru sezony 2016/2017, ve které Šimůnek zatížil konta soupeřů úctyhodnými 39 kousky.

Konečné pořadí: 1. TJ Baník Pila 9 bodů, 2. TJ Sokol Žlutice 6 bodů, 3. SK Toužim 3 body, 4. Ajax Kolová 0 bodů.