Pouhý týden zůstali fotbalisté druholigového Baníku Sokolov bez trenéra. Na pondělním odpoledním tréninku byl hráčům představen nový lodivod Aleš Jindra, který se tak do hornického města vrací po více než třech letech. „V Sokolově jsem vlastně začínal svou profesionální trenérskou kariéru jako asistent Martina Haška,“ vzpomíná nový kouč Baníku.

Z tehdejšího kádru však zůstalo pouhé torzo. „Jsou tady jen tři hráči, David Vaněček, David Čada a Jakub Dvořák,“ vypočítává Jindra, který mezitím sbíral trenérské zkušenosti v Rumunsku a pražské Spartě. S případnými změnami v herním stylu chce být ale přece jen opatrný. „V průběhu sezony to bude hodně komplikované, člověk musí vždy dobře zvážit, co a jak měnit. Do konce ligy nám zbývá devět zápasů, nechci hráče zahltit množstvím změn a pokynů,“ má jasno.

Přesto chce mužstvu vtisknout svůj rukopis. „Samozřejmě chci zlepšit fotbalový projev. Velký důraz budu klást na organizaci hry při zachování efektivity. Nicméně výsledky mužstvo dosahovalo, takže půjdeme postupnou cestou,“ přibližuje.

Oproti Radoslavu Látalovi se příliš nemění strategie. „Spokojen budu, pokud vyhrajeme všechny zápasy. Chci vždy vyhrát zápas doma i ten venku,“ říká důrazně.

I když se Jindra vrací na známé místo, přece jen na západě Čech nastala výrazná změna. „Tenkrát tady byla euforie, všichni se těšili na nový stadion, i hráče jsme získávali tím, že byl klub perspektivní, že se tady něco buduje,“ pokračuje bývalý ligový hráč Blšan a Plzně.

Teď již Sokolov své ambice přibrzdil, to však Aleše Jindru příliš netíží. „Kvůli ekonomické situaci i dalším okolnostem už tady takové cíle nejsou, ale ty moje se nemění, jsou stejné jako před čtyřmi lety. Chci být maximálně úspěšný,“ vzkazuje na závěr.