„Od začátku to vypadalo dobře. Musím říct, že jsme do utkání vstoupili skvěle, byli jsme aktivní, vytvořili jsme si příležitosti a ve 3. minutě jsme také dali branku, když po centru Lukáše Hrubého zachoval David Vaněček klid a uklidil míč do branky," pochvaloval si povedený úvod svého celku sokolovský kouč Aleš Jindra.

V 8. minutě ale hostům zatrnulo, do kabin se totiž předčasně odporoučel Zbyněk Vondráček. „Pro mě osobně to byl nepochopitelný výrok rozhodčího. Vondráček na hranici velkého vápna, dá se říct, již pouštěl hráče soupeře. Náš brankář už chytal balón, ale protihráč upadl a sudí vytáhl červenou kartu za faul, který vedl k přerušení gólové situace," nechápal  trenér Baníku.

Zbytek zápasu tak museli hosté čelit domácím snahám o obrat skóre v početním oslabení. „Osmdesát minut jsme se potom bránili. Naštěstí jsme ale ještě v takové euforii po vyloučení našeho hráče vstřelili druhou branku," děkoval Jindra za dvoubrankové vedení, které ve 12. minutě zabezpečil Hofmann.

Třinečtí dokázali v 19. minutě využít zaváhání hostí a snížit, to však z jejich strany bylo na dlouhou dobu vše. „Po inkasovaném gólu jsme prostřídali, na hřiště šel vysoký Luboš Hruška, což pomohlo, nakopávané balony domácích jsme dokázali odvracet," pokyvoval spokojeně lodivod hornického týmu.

Na trávníku se odehrával předem daný scénář. „Zápas byl naším vyloučením devalvován,  i pro Třinec to již bylo složité. Stáli jsme v hlubokém bloku před vápnem a jenom jsme se posouvali. Domácí se tam těžko dostávali, byla to taková česká házená," přiznal Jindra.

Duel získal dramatický náboj znovu až v hektickém závěru. „Třinec si vytvořil příležitosti, které jsme se štěstím přežili. Šli jsme tomu ale naproti, pracovali jsme poctivě, hráči zaslouží velký kompliment. Šli na hranici fyzických možností, někteří končili zcela vyčerpaní," přiblížil kouč Sokolova.

Hosté se přes tlak domácích snažili zápas občasnými výpady definitivně rozhodnout ve svůj prospěch. „Škoda, Jakub Blažek šel dvakrát sám na brankáře, ale nedal," litoval Jindra.

S nervovou soustavou potom zacloumala situace v nastaveném čase, kdy na rohový kop číhal ve vápně Sokolova i brankář Třince Bruk. „Naštěstí to trefil jen do břevna," oddechl si trenér Baníku.