První pětačtyřicetiminutovka patřila hostujícímu celku. „Začali jsme dobře. Na hráče jsem apeloval, aby zachytili úvod utkání, to se nám podařilo, hodně jsme se na to soustředili. V 9. minutě jsme šli do vedení, Pražany jsme prakticky do ničeho nepouštěli, kontrolovali jsme hru," pochvaloval si kouč Baníku Aleš Jindra.

Kromě úvodní branky útočníka Davida Vaněčka měli sokolovští fotbalisté další příležitost k navýšení skóre. „David Čada se dostal k hlavičce po dobrém centru, bohužel nedal a soupeř nás z ojedinělé akce potrestal vyrovnávacím gólem," litoval Jindra.

Přesto mohli jeho svěřenci do přestávky znovu strhnout vedení na svou stranu. Úřadovali bratranci Vaněčkové, jediným výsledkem však byla pouze nastřelená tyč branky Bohemians. 

Ve druhém poločase se začal obraz hry postupně měnit. „Domácí se zlepšili, byli bojovnější, odhodlanější. My jsme se naopak vytráceli ze hřiště," připustil trenér Sokolova. 

Přerušit nepříjemnou ofenzivu soupeře mohl ještě Jakub Dvořák v další vyložené příležitosti Baníku, ale minul odkrytou domácí branku. 
Závěr duelu se potom již odehrál před sokolovským gólmanem Bertelmanem. „Dostali nás pod velký tlak a musím říct, že jsme se štěstím  ubránili remízu," přiznává Jindra.

S nerozhodným výsledkem sice nevládne úplná spokojenost, ale plusový bod ze hřiště soupeře se nakonec přece jen počítá. „Musíme to tak brát. Vzhledem k vývoji utkání musíme být s bodem prostě srozuměni," doplňuje lodivod Baníku.

Kde viděl Aleš Jindra příčinu rozdílných poločasů? „Při vyrovnanosti druhé ligy to není o tom, že jsme se po přestávce o tolik zhoršili. Ale domácí, kteří hráli poprvé pod novým trenérem, začali hrát více na riziko, předvedli obrovskou vůli. Nám naopak začaly zřejmě trochu docházet síly po našem nástupu v úvodu utkání, kdy jsme chtěli zápas rychle rozhodnout," míní na závěr kouč sokolovských fotbalistů.