Fotbalisté Baníku Sokolov si v přípravném utkání poradili s ligovým starších dorostem Slavie Praha. Nyní se už připravují v Nymburku, kde od včera do neděle absolvují herní soustředění.

Před odjezdem si baníkovci zlepšili chuť vysokou výhrou 9:0 nad dorostenci pražské Slavie. Také v tomto zápase neměli trenéři k dispozici kompletní kádr.

„Chybělo nám několik hráčů z kádru,“ připoměl asistent Aleš Jindra absentující Saláka, Jiráčka, Bauera, Nováka, Habaie, Čadu, Hájovského a Poděbradského, kterému se narodil potomek. I tak byl on a hlavní trenér Martin Hašek s výkonem hráčů spokojený. „Všichni k zápasu přistoupili dobře, což se v zápase i odrazilo,“ spokojeně konstatoval Jindra. Zejména útočníkům se dařilo, Mlika s Duchničem dali po dvou brankách, poprvé se v dresu Baníku trefil i olomoucký Rojka. „Pro útočníky to bylo důležité, střelecky se jim dařilo. Pozitivem také bylo to, že se v utkání nikdo nezranil,“ pochvaloval si Jindra. I přes celkově spokojené hodnocení však sokolovský trenér našel negativa. „Nelíbila se nám fáze hry, ve které jsme už jasně vedli, a místo držení míče na jeden, dva dotyky jsme chybovali v rozehrávce a Slavia z toho měla šance. Zlepšit jsme určitě měli jistotu v rozehrávce,“ všiml si Aleš Jindra.„Zde jsme na herním soustředění, behěm kterého sehrajeme dvě přípravná utkání. Zítra s Vyšehradem a v sobotu se Sezimovým Ústím,“ podotkl asistent trenéra Haška. Kromě toho hráče čeká dolaďování formy. „Chceme se zaměřit na nácvik různých herních variant, doladíme ještě formu a s hráči si připomeneme taktické zásady a naší filozofii,“ prozradil Jindra. Po soustředění bude také znám kapitán Baníku. „Čekají nás pohovory se všemi hráči. Do Sokolova se pak vrátíme s tím, že budou známi zástupci hráčů a bude zvolen kapitán mužstva,“ dodal trenér.„Zatím jen zhruba, jelikož máme pět zraněných hráčů. Na soustředění jsme jeli se šestnácti hráči a dvěma brankáři,“ uvedl Aleš Jindra.

 

Nyní se už fotbalisté potí v Nymburku. „Zde jsme na herním soustředění, behěm kterého sehrajeme dvě přípravná utkání. Zítra s Vyšehradem a v sobotu se Sezimovým Ústím,“ podotkl asistent trenéra Haška. Kromě toho hráče čeká dolaďování formy. „Chceme se zaměřit na nácvik různých herních variant, doladíme ještě formu a s hráči si připomeneme taktické zásady a naší filozofii,“ prozradil Jindra. Po soustředění bude také znám kapitán Baníku. „Čekají nás pohovory se všemi hráči. Do Sokolova se pak vrátíme s tím, že budou známi zástupci hráčů a bude zvolen kapitán mužstva,“ dodal trenér.„Zatím jen zhruba, jelikož máme pět zraněných hráčů. Na soustředění jsme jeli se šestnácti hráči a dvěma brankáři,“ uvedl Aleš Jindra.

Ten má již v hlavě základní sestavu pro mistrovská utkání."Zatím jen zhruba, jelikož máme pět zraněných hráčů. Na soustředění jsme jeli se šestnácti hráči a dvěma brankáři,“ uvedl Aleš Jindra. Generálka Baník čeká generálka týden před mistrovským utkání se Slováckem, kdy doma přivítá třetiligovou Vlašim. Mimochodem právě Slovácko se v těchto dnech také připravuje v Nymbruku.