O první tři body ze hřiště soupeřů zabojují fotbalisté Baníku Sokolovv sobotuodpoledne na hřišti Hlučína. V utkání 19. kola druhé ligy se čeká zajímavý souboj, Baník je zatím na devátém místě s 23 body a Hlučín má na jedenácté příčce jen o bod méně.

„Naším cílem je bezpodmínečně vyhrát. V tabulce pravdy máme mínus sedm bodů a tuto bilanci můžeme vylepšit jen výhrou. Navíc bychom chtěli přivézt body, které jsme ztratili tři minuty před koncem v domácím utkání s Fulnekem,“ naráží asistent trenéra Aleš Jindra na smolný konec posledního zápasu.

Cíl sokolovský trenér nemění ani po tom, co viděl Hlučín minulou neděli v akci. „Společně s trenérem brankářů Michalem Kýčkem jsme se jeli do Hlučína podívat na zápas s Čáslaví, která je mimochodem naším dalším soupeřem. A musím říct, že nás Hlučín překvapil,“ přiznal Jindra. Z utkání pak vypozoroval řadu důležitých poznatků. „Je to hodně houževnaté mužstvo,“ poznal trenér, i když moravský celek proti Čáslavi vedl po brankách ve 3. a 6. minutě 2:0, a to se pak hraje každému mužstvu jinak. „Poté se zaměřil na defenzivu a vyrážel do brejků. Bude to těžký soupeř, navíc ani terén nebude optimální. Ale my máme cíl jasný, a to vyhrát. Podle mě rozhodne, jak budeme hrát my,“ věří bývalý ligový fotbalista, že bude tempo hry udávat Baník.

Na utkání už bude připraven obránce Jiří Poděbradský, který si doléčil svalové zranění. „Už proti Fulneku byl na lavici, ale ještě to nebylo optimální. Nyní už je připravený v plné síle, navíc to vypadá, že by mohl zasáhnout do utkání,“ přemítá Jindra. Střevní potíže totiž poslední dny provázely středního obránce Igora Hrabáče. Navíc do defenzivy je již po karetním trestu připravený další obránce František Kura.

Podzimní duel obou soupeřů skončil domácí výhrou Baníku, o které před 1740 diváky rozhodl útočník Jiří Mlika.