Zklamání. Tak zhodnotil výsledek i výkon fotbalistů Baníku Sokolov trenér Martin Hašek. Jeho svěřenci totiž v utkání 27. kola II. ligy doma jen remizovali s předposlední Duklou Praha. Na stadionu Baníku branka nepadla, ba co víc, ani fotbal zrovna nepatřil mezi strhující.

Haškův asistent Aleš Jindra byl z výsledku také špatný. „Určitě jsme zklamáni. Ze zápasu máme rozporuplné pocity,“ přiznal trenér po zápase. „Do teď jsme vždycky věděli, kde se stala chyba a dokázali jsme ji analizovat. Na Duklu bylo mužstvo připraveno dobře, před zápasem bylo zdravě nahecované, ale v utkání se to neprojevilo. První poločas byl vůbec nejhorší co jsme u mužstva,“ kritizoval Jindra.

V neděli baníkovce čeká další soupeř bojující o záchranu. Sokolov jede na hřiště Ústí nad Labem. „Doufáme, že nám pomůže útočník Jiří Mlika, který ve středu ještě stál za žluté karty. Jeho absence byla teď znát,“ přiznává kouč. Že by ale vyloženě zklamal jeho nástupce Šorfa však netvrdí. „Petr zahrál v Jihlavě velmi dobře, ve středu se mu ale tolik nedařilo. Měl jednu vyloženou šanci, tu ale nedal. Nemůžeme mu vytknout, že neodvádí svou práci. V současné době hraje to, na co má, ale od útočníka se také čekají góly nebo je alespoň připravovat,“ přemítá Aleš Jindra. Podobně na tom je i další útočník Oleg Duchnič, který jako jeden z mála proti Dukle odehrál dobrý zápas. „Herně je na tom dobře. Chybí už jen to, aby střílel víc branek,“ myslí si sokolovský trenér.

V Ústí přesto trenéři věří, že mužstvo předvede zcela odlišný výkon. „Není to jen o Mlikovi, je to o všech kdo nastoupí. S hráči si o posledním utkání promluvíme a já věřím, že v posledních třech zápasech sezony ještě uhrajeme body,“ stojí si pevně za svým trenér Jindra.

Příští sobotu hrají baníkovci poslední utkání na domácí půdě, kdy v sobotu 31. května hostí Hradec Králové. Pozor, hraje se mimořádně od 17 hodin! Ligu pak Baník zakončí čtvrtečním soubojem ve Vítkovicích.