Oddíl FK Jindřichovice absolvoval na konci ledna již podeváté za sebou zimní soustředění v horském středisku Bublava. „Již od začátku nového roku jsme s napětím sledovali vývoj počasí a dá se říci, že jsme nakonec ´vychytali´ asi nejlepší víkend z letošní zimy. Počasí o tomto víkendu běžkařům opravdu přálo," pochvalovali si fotbalisté Jindřichovic.

První tréninková jednotka ještě proběhla ve čtvrtek 21. ledna v odpoledních hodinách na malé umělé trávě u haly ISŠTE v Sokolově a poté následoval přesun na Bublavu. Čtvrteční večer patřil menším narozeninám jednoho z členů oddílu. „Míra Truhlář oslavil své 45. narozeniny a tímto mu ještě jednou gratulujeme," vzkazují Jindřichovičtí svému spoluhráči.

Fotbalisté Jindřichovic na zimním soustředění

Na první výběh borci z Jindřichovic vyrazili v pátek dopoledne z Bublavy do nedalekého Německa, kde je přivítalo nádherné, slunečné počasí, dostatek sněhu a hlavně výborně upravená běžkařská stopa. „Ve stopě jsme strávili cca dvě hodiny a výběh zakončili sjezdem z poměrně strmého kopce, naštěstí bez jakékoliv újmy na zdraví," oddechli si všichni.

Po výběhu byl čas na oběd, již tradičně se servíroval guláš s chlebem, který připravil Honza Lavrenčík. Po krátkém poledním klidu se výprava přesunula do tělocvičny v Kraslicích a od 15.30 do 17 hodin si zahráli fotbal, který jako vždy nechtělo ani jedno družstvo prohrát, a tomu odpovídalo i nasazení obou týmů. „Na závěr dne jsme navštívili restauraci Severka, kde se každý s chutí navečeřel," doplnil ještě jindřichovický Tomáš Havlík.

Z pátku na sobotu připadlo několik centimetrů sněhu a počasí již nebylo slunečné jako v pátek, ale nic nebránilo tomu, aby FK Jindřichovice vyrazil na již tradiční sobotní výšlap z Bublavy na Přebuz. „Hned na začátku jsme si uvědomili, že jsme zpátky v Čechách, protože Krušnohorská magistrála nebyla nijak upravená. Ale to už nás vlastně ani nepřekvapilo," poznamenal jeden z hráčů.

V letošním roce se nasadilo obzvlášť rychlé tempo, nejrychlejší „jezdci" byli na Kovářské boudě na Přebuzi přibližně za dvě hodiny, zbytek dorazil s maximálně desetiminutovým zpožděním. Následoval oběd v Kovářské boudě a posílení na cestu zpět.

„Při zpáteční cestě jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupina se vracela cestou, kterou se šlo na Přebuz, a druhá skupina vyrazila směrem na Stříbrnou a vyjela u sedačkové lanovky. Tou se nechala vytáhnout nahoru na sjezdovku a následoval sjezd na Bublavu," přiblížil Tomáš Havlík. Nutno podotknout, že letos nebyl žádný odpadlík, který by to na Přebuzi „zabalil". Všichni vyrazili i na cestu zpět.

Po návratu na „základnu" a zasloužené sprše následoval opět přesun na večeři do kraslické restaurace Severka. V Severce bylo v neděli v poledne i soustředění zakončeno. Po ranním balení a úklidu zde proběhl závěrečný oběd a poté se mohli všichni rozjet ke svým domovům.

Fotbalisté Jindřichovic na zimním soustředění