Posledním mistrovským zápasem se dnes se sezonou rozloučí fotbalisté Baníku Union Nové Sedlo. Čtrvrtý celek tabulky krajského přeboru od 17 hodin hostí FC Cheb. Utkání bude také zároveň poslední pro trenéra Sedla Jiřího Leitermana, který u mužstva končí.
Svůj úkol u týmu bezesporu splnil, ale z rozhodnutí vedení v příští sezoně mužstvo řpesto nepovede. Na lavičku by měli usednou Ludvík Gergely a Zdeněk Joza, oba v současné době funkcionáři Baníku Union.
„Všichni tady v Novém Sedle si přejeme důstojné, úspěšné a pokud možno tedy vítězné loučení s další vydařenou sezonou, ale také s našimi věrnými diváky, kteří nás chodí povzbuzovat,“ děkuje Leiterman fandům novosedelské kopané a přiznal, že dnešní utkání je pro něj opravdu poslední. „Je to nejen rozlučka mužstva s jarní sezonou, ale také má osobní. Jako trenér v Novém Sedle končím,“ potvrdil trenér informaci.
Přesto chce s mužstvem získat další tři body. „Nastoupíme kompletní. Na utkání se těšíme, i když víme, že proti nám bude stát odhodlaný protivník, který bojuje o vyhnutí se velice nevyzpytatelné baráži,“ řekl Leiterman před utkáním.
Není to tak dávno, co FC Cheb sebral body o špici bojujícímu Spartaku Chdoov, když na jeho půdě uhrál bezbrankovou remízu. Týden nato Nové Sedlo porazilo Chodov 3:0 a v podobném duchu by Leiterman chtěl, aby se neslo i dnešní utkání.
„Právě na to utkání s Chodovem bychom chtěli navázat a Cheb doma porazit,“ přeje si kouč, který i přesto, že mnohdy musel využívat hráče béčka, dotáhl Baník ke třetímu nejproduktivnějšímu útoku v přeboru.
Zajímavostí bude určitě i to, že novým asistentem chebského trenéra Švarce je někdejší bouřlivák a v mládí velký talent západočeské kopané Bohouš Špiřík. Ten byl za mlada svěřencem trenéra Leitermana v tehdejším Tréninkovém středisku mládeže v Karlových Varech.
Dnešní derniéra trenéra Leitermana na lavičce Nového sedla proti Chebu začíná v 17 hodin.