Ve středečním přípravném utkání v Lomnici si juniorka Baníku Sokolov poradila se Spartakem Chodov 4:1. Účastník krajského přeboru držel s divizním celkem krok hodinu hry, baníkovci rozhodli třemi góly až pak.
Chodovský lodivod Jiří Vican musel v utkání oželet několik hráčů základu. Chyběli mu Kaňok, Smolka, Širochman nebo O. Šustr. Naopak se mu v týmu objevily dvě nové tváře. Odchovanec Vondrášek, který byl v Teplicích v dorostu a také Šellong, který za dorost hrál v Sokolově, ale je kmenovým hráčem Kynšperku. „Pro nás to mělo ryze přípravný charakter. Chtěli jsme si zaběhat s dobrým soupeřem, což splnilo účel,“ pochvaloval si Vican utkání. K záapsu samotnému pak řekl: „Do 65. minuty to bylo celkem vyrovnané, v závěru už nás ale přehávali. Škoda, že jsme dostali nějaé góly po hrubých chybách. Z prohry ale žádné závěry neděláme,“ dodal trenér Spartaku, jehož svěřence před startem přeboru čeká ještě domácí generálka s Královským Poříčím. „Doufám jen, že se mi do začátku soutěže uzdraví a vrátí z dovolených pár hráčů,“ přeje si Vican.
Sokolovský trenér Oldřich Abrhám byl s utkáním také spokojený. „Zápas určitě splnil svou úlohu. Soupeř se mi líbil z toho důvodu, jak k utkání přistoupil. Pojal to prestižně a do hry vložil velké nasazení,“ chválil trenér chodovský celek. „Přesně to jsem chtěl, odolávat proti takovým mužstvům. Pro nás to navíc bylo druhé utkání, ve kterém jsme šli do plných,“ chválil si Abrhám tempo utkání. K tomu pak dodal: „Soupeř na nás čekal na půlce a pak nám nedali ani metr prostoru. Chodov odpadl až po hodině hry a poseldních třicet inut už bylo jednoznačně našich. Výsledek nakonec mohl být ještě jiný, ale neproměnili jsme pak několik šancí,“ vypozoroval trenér juniorky, který zároveň působá jako asistent u druholigového áčka.
Utkání mu odhalilo i jeden nedostatek. „Náš přechod do útočné fáze nenínejlepší a musíme na tom ještě zapracovat,“ myslí si Abrhám. Dnes odpoledne hraje v Dolním Rychnově proti Tachovu a za týden jede k prvnímu mistráku za juniorkou do Teplic. „To bude hodně těžké utkání, pro mě osobně je béčko Teplic favorit soutěže. Ale my tam nepojedeme předem poraženi,“ dodal.