V dohrávaném zápase 3. kola Karlovarského zimního turnaje se na domácí umělce střetla juniorka s třetiligovým Unionem Cheb.

FK Baník Sokolov B - FK Union Cheb 0:2

Až na úvod zápasu byli chebští fotbalisté lepším mužstvem. Juniorce chyběla až na několik vyjímek přechodová fáze, stereotypně hrané dlouhé míče nenacházely adresáta. Naopak soupeř se vpředu dobře pohyboval a dělal obraně juniorky problémy. Union byl kvalitním soupeřem a až na několik střel toho juniorce moc nedovolil.
Kvalitní kombinační hry bylo jen málo, pozitivem byla poměrně častá střelba, hlavně se o to pokoušel Svůra. Jeho pokusy byly často na branku soupeře, ale překonat brankáře se nepodařilo.
Nepřesné verdikty rozhodčího Kučky vyústily ve zbytečně ostré zákroky na obou stranách, za což nakonec v závěru pikal červenou kartou hráč soupeře Kocour.

Úvodní část zápasu byla oboustranně opatrná, první střelecký pokus na branku měl domácí Kopřiva. To však bylo na dlouhé minuty od juniorky vše. Hosté začali být aktivní a dlouhými pasy hledali své útočné hroty a tyto míče překvapivě dělaly mladíkům Baníku problémy. Z jednoho takového nákopu našel hostující stoper přesným pasem hlavu útočníka Unionu, ten tečoval mezi domácí stopery na hostujícího Sládečka a ten pohodlně dostal Cheb do vedení – 0:1. Po zbytek poločasu měli hosté více ze hry, ale další šance již k vidění nebyly.
Druhý poločas měl stejný obrázek, po nedůslednosti na levé straně ve 49. minutě odcentroval hráč Chebu do sokolovské šestnáctky, kde byl nikým neobsazený hráč soupeře Borovský a ten neměl problém se zvýšením na 0:2 V průběhu druhého poločasu měla juniorka několik dobrých momentů, kdy se kombinací přes střed hřiště dostala na dostřel brankáře hostů, ale chyběla nám závěrečná fáze. V 58. minutě kopali hosté trestný kop z pravé strany, Šourek nadvakrát nebezpečný pokus kryl. V následujících minutách se o střelbu staral Svůra, který měl hned několik dobrých pokusů, ale většinou byly z uctivé vzdálenosti, takže si s nimi brankář hostů poradil. V 75. minutě si zaběhl za domácí obranu hráč hostů, ale střídají brankář Macháček včasným vyběhnutím situaci vyřešil. V samotném závěru byl po několika strkanicích vyloučen hráč hostů Kocour.
Hosté vyhráli zaslouženě, juniorce k lepšímu výsledku chyběla odvaha něco vymyslet, něčím překvapit. Nicméně mladí hráči juniorky potřebují hrát těžké zápasy s kvalitními mužstvy z vyšší soutěže i za cenu toho, že se zápasy občas nepovedou a soupeř je přehrává.
Poločas 0:1. Branky: Sládeček, Borovský. Rozhodčí: Kučka.
Sestava juniorky: Šourek (70. Macháček) – Duben (46. Nápravník), Vítek (46. Duben, 85. Janovský), Gajdoš, Kopřiva – Svůra – Provazník, Vůjtěch (75. Slowik), Kratochvíl (60. Plch), Nápravník (46. Zucker) – Čertík (85. Koky).