Divizní juniorka Baníku Sokolov sehrála solidní zápas 23. kola na hřišti favorizovaného Vltavínu. Domácí strhli výhru na svou stranu až v závěru utkání.

Loko Vltavín 2
FK Baník Sokolov B 1

Na hřišti favorizovaného Vltavína odehrála juniorka dobrý zápas. Po bojovném a taktickém výkonu vedla juniorka téměř celý zápas brankou Svůry z úvodu utkání, ale v posledních dvanácti minutách domácí stačili zápas dvěma brankami otočit a juniorce body opět proklouzly mezi prsty. Juniorka moc chyb neudělala, ale Vltavín nakonec vytěžil z minima maximum.
Baníkovci začali dobře. V 8. minutě byl k vidění střelecký pokus Jóna, brankář domácích byl připraven. Další střelecký pokus v 10. minutě už skončil v brance domácích. Autorem střely byl Svůra a ta po teči skončila v brance. Domácí se snažili o vyrovnání, ale na jejich kopačky se snesla nervozita a spoustu nepřesností. Juniorka toho využila a hrála se vyrovnaná partie, převážně mezi šestnáctkami. Soupeř se dostal do šance až ve 30. minutě, ale střelecký pokus soupeře ze strany Šourek vyrazil na roh. Pak střílel opět Svůra, ale jeho pokus neskončil mezi tyčemi. V závěru poločasu se ještě do šance dostal domácí hráč, ale i tento pokus Šourek kryl. Do kabin se šlo za těsného vedení juniorky a poměrně vyrovnané hře.
Druhý poločas začali domácí s náporem, ale obrana juniorky pracovala dobře a nápor domácích ustála. Naopak v 51. minutě se v obrovské šanci po spolupráci s Jónem objevil Kopřiva, ale brankáře z úhlu neprostřelil. O dvě minuty později se po chybě v defenzívě juniorky se v šanci objevili domácí, ale vše skončilo nepřesným zakončením. O deset minut později zkouší střelecké štěstí opět Svůra, ale ani on nebyl přesný. Když už se zdálo, že domácí nemají sílu a dostatek klidu na zvrat v utkání, přišla 78. minuta a trestný kop, který znamenal vyrovnání na 1:1 z kopaček Bureše. Po této brance domácí opět vycítili šanci a zvýšili obrátky, aby se nakonec v 82. minutě po centru do šestnáctky a dorážce střídajícího Freislera ujali vedení 1:2. Závěrečná snaha juniorky už branku nepřinesla.

Trenér Stanislav Purkart po utkání: "Porážky je strašná škoda. Začali jsme dobře, brzy dali gól a takticky plnili pokyny až do nějaké 75. minuty. Pak jsme ale inkasovali a hra se nám sesypala. Mrzí to, protože už třetí zápas v krátkém sledu za sebou jsme v závěru nezvládli a přišli tak o body. Je to o psychice hráčů, potřebujeme se chytnout dobrým výsledkem, což zkusíme v neděli doma proti Libiši."

Poločas 0:1. Branky: 78. Bureš, 82. Freisler – 10. Svůra. Rozhodčí: Král, Malák, Žilka; ŽK 4:3 (Bartůněk, Pospíšil, Moravec, Krimlák – Jón, Duben, Nápravník). Diváků: 100.
Sestava Baníku: Šourek – Duben (87. Kníř), Vítek, Gajdoš, Kopřiva – Nápravník (86. Bastl), Vůjtěch, Svůra, Kratochvíl – Čertík, Jón (77. Zucker). Trenér: Stanislav Purkart