Divizní fotbalisté Baníku Sokolov uhráli v utkání 26. kola na hřišti druhého celku tabulky cenný bod.

SK Kladno B 1
FK Baník Sokolov B 1

Překvapivý bodový zisk, který si juniorka za skvělý první poločas určitě zasloužila. Kladno bojující o postup z divize neponechalo nic náhodě a doplnilo mužstvo hned šesti hráči ligového A mužstva. Jenže juniorka v úvodu navázala na výborný výkon s Chomutovem a domácí hráči se nestačili divit. Juniorka dokázala nejen bezchybně bránit, ale dokonce hned dvě akce skončili na břevnu domácího brankáře.
Hned od začátku utkání bylo viděl, že po trávníků běhají na obou stranách junioři, hra měla tempo a náboj. Juniorka Baníku měla občas presink vysunutý hodně vysoko a domácí byli zpočátku trochu bezradní a tak šance byly hlavně na straně juniorky. Už v 11. minutě prodloužil centrovaný míč do šestnácky Rojka na Saláka a ten trefil břevno domácí branky. O čtyři minuty později se ze střední vzdálenosti opřel do míče Kratochvíl a jeho nádherná střela opět trefila pouze břevno. První nebezpečná akce domácích přišla až v 16. minutě, ale míč z pravé strany snadno kryl brankář Dvořák. Ani situace z 25. minuty nevyvedla Dvořáka z klidu po střele domácího hráče. Závěr poločasu už byl přece jen vyrovnaný a Dvořák zasahoval ještě v 37. minutě. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu.
Po změně stran se domácí přece jen dostali do tempa a zle juniorce zatápěli. Způsob hry Baníku byl hodně fyzicky náročný a v průběhu druhého poločasu už hráčům docházely síly. Druhý poločas tedy byl v režii domácích, kteří dobře a rychle kombinovali, dokázali se prosadit v situacích jeden na jednoho. A přišly i šance. Už ve 47. minutě z akce po levé straně pálili domácí těsně mimo. O deset minut později se vyznamenal Dvořák, když vyškrábl dobře mířený pokus soupeře. V 72. minutě se Dvořák opět blýskl po hlavičce soupeře. Za dvě minuty přišel zmatek před brankou juniorky, kterého využil Chaloupka a poslal domácí do vedení do vedení 1:0. V závěrečné patnáctiminutovce utkání šli domácí do vedení, ale štěstí se tentokrát přiklonilo k juniorce. Přestože již neměla sil na rozdávání, dokázala v 85. minutě vyrovnat. Po faulu poblíž pokutového území domácích zahrával standardku Kopřiva, na míč nejprve nedosáhl Gajdoš, ale za ním dobíhající Svůra jej poslal do sítě na 1:1. Závěrečný tlak domácích juniorka zvládla a po závěrečném hvizdu výborného rozhodčího Vitnera zaslouženě oslavila první jarní bod ze hřiště soupeře.
Branky: 74. Chaloupka – 85. Svůra. Rozhodčí: Vitner – Šístek, Brejník; ŽK 1:2 (Holub – Duben, Kratochvíl). Diváků: 180.
Sestava juniorky: Dvořák – Duben, Vítek, Gajdoš, Kopřiva – Kratochvíl (80. Prchal), Vůjtěch, Svůra, Čertík – Salák (46. Jón), Rojka (65. Provazník).