Důležitý zápas se sousedem v tabulce divizní juniorka Baníku Sokolov zvládla a získala další důležité tři body. Podruhé za sebou po černé sérii pěti prohraných zápasů.

SK Český Brod - FK Baník Sokolov B 2:3


Baník na hřišti soupeře vedl poměrně brzy už o dvě branky, na čemž se významnou měrou podílela kvalitní útočná dvojice Salák s Vondráškem. Juniorka nastoupila do zápasu ve velkém stylu. Měla utkání pod kontrolou a již ve 4. minutě předvedl na pravé straně rychlostní schopnosti Vondrášek, který nacentroval před branku soupeře a Salák neměl problém se zakončením hlavou – 0:1. V 11. minutě po výkopu od sokolovské branky domácí stopeři opět nestíhali Vondráška, ten si zaběhl za obranu, ale domácího brankáře neprostřelil. O dvě minuty později Provazník získal míč, přihrál Vondráškovi, který se opět dokázal uvolnit přes domácí stopery a přízemní střelou k tyči zvýšil vedení na 0:2.
Do té doby v zápase baníkovci jasně dominovali a vypadalo to jako jednoznačná záležitost. Jenže v 19. minutě přišla taktická chyba a soupeř z rychlého protiútoku snížil M. Kopeckým na rozdíl branky. Ve 26. minutě se zranil a musel odstoupit Vítek. Na jeho místo se posunul Svůra a do středové řady nastoupil Prchal. Jasné herní přednosti Baníku se však po obdržené brance začaly vytrácet a za pomoci hlavního rozhodčího získávali domácí již ztracenou půdu pod nohama. Výsledkem byla chyba v obranné činnosti v 31. minutě, následný faul v pokutovém území a hlavní rozhodčí nařídil penaltu. Tu domácí Štefančík bez problémů využil na 2:2 a z jasného zápasu bylo drama. Po vyrovnávací brance se hra trochu srovnala a v 36. minutě měl obrovskou šanci Baník, když si na levé straně pěkně narazili Provazník s Prchalem, následný centr však Salák nezužitkoval a nastřelil jen domácího brankáře. Jenže právě Salák za další tři minuty přesným pasem našel Vondráška, ten chytře přeloboval vybíhajícího brankáře a dostal juniorku opět do vedení. Hlavní rozhodčí utkání nastavil první poločas o pět minut, ale skóre se již neměnilo.
Po přestávce měli domácí mírně navrch, což bylo způsobeno hlavně místy neobjektivním rozhodováním hlavního rozhodčího. Domácí měli k dispozici spoustu standardek, ale z nich nedokázali nic vytěžit. Na druhé straně kopal trestňák za faul na Prchala Novák, ale jen do rukavic brankáře domácích. V 57. minutě poslal míč z přímáku domácí Bohm přesně do šibenice, ale Bertelman zachránil výborným zákrokem. V 69. minutě se dobře do šestnáctky dral Kratochvíl, stačil i vystřelit, ale jeho střelu brankář kryl. Rozhodčí dělal, co mohl, ale ani nastavení druhého poločasu o téměř deset minut už vyrovnávací branku nepřineslo.
Juniorka tak získala další potřebné body a v případě bodování v posledním domácím mistrovském zápase bude moci přezimovat v klidných divizních vodách skupiny B.
Poslední zápas odehraje juniorka tuto neděli doma s týmem Horních Měcholup.
Poločas 2:3. Branky Baníku: 4. Salák, 13. a 39. Vondrášek, 4. Salák. Rozhodčí: Polák – Čížek, Štumpf; bez karet. Diváci: 100:
SK Český Brod: Hlaváček (46. Sova) – Mrázek (46. Štuler), Čáp, Michal, Bláha – M. Kopecký, Bohm (76. Horejc), Pařízek, P. Kopecký – Štefančík, Socha.
Baník Sokolov B: Bertelman – Novák, Gajdoš, Vítek (26. Prchal), Kopřiva – Frohna, Kratochvíl, Svůra, Provazník, – Vondrášek (80. Zucker), Salák (87. Správka).