Dá–li počasí a hlavní rozhodčí, zakončí divizní juniorka Baníku Sokolovv neděliod 14 hodin podzimní část sezony domácím utkání s Horními Měcholupy.
Baníkovci se poslední dva zápasy herně i výsledkově zvedli. „Určitě nám pomohlo to, že nám chodili vypomoct hráči z áčka. Také jsme dali první gól, což nám hodně pomohlo. Pak se nám hraje líp,“ myslí si Petr Kopřiva, levý obránce sokolovské juniorky.
Ten je paradoxně nejlepším podzimním střelcem mužstva. Do sítě soupeřů se trefil už pětkrát. Čím to je sám neví. „Určitě si víc věřím. Také hodně nacvičujeme standardky, které mi tam padají. A řada branek také vyplyne ze situace v utkání,“ shrnul fotbalista Baníku sitauce, ze kterých na podzim skóroval.
V neděliby se sokolovská juniorka měla postavit proti nováčkovi soutěže z Horních Měcholup. O soupeři hráči prakticky nic neví. „Sledujeme její výsledky, ale to je tak všechno,“ naznačil Kopřiva.
Zajímavostí je ale učitě to, že Měcholupy na podzim uhrály dvacet bodů (čili o bod více než Baník), ale pouze jeden si přivezli ze hřiště soupeře. „To by mohlo naznačovat, že jim to venku příliš nejde. Nám by to mělo pomoct. Cíle ale je vyhrát třetí zápas v řadě, abychom si trochu vylepšili do jara naší situaci v tabulce, která není zrovna nejlepší,“ přemítá Kopřiva.
Baník je totiž před posledním podzimním kolem jedenáctém místě s devatenácti body. V případě výhry se ale může posunout až o pár příček výše.