V prvním přípravném utkání na domácí umělce poměřila juniorka Baníku Sokolov své síly s německým celkem ze Schmöllnem.

FK Baník Sokolov B -SV Schmölln 2:1

S hostujícím týmem hrajícím landesligu, což je srovnatelná úroveň s naší divizí, hráli baníkovci už v létě a na německé půdě vyhráli jasně 5:0. Také úvod nedělního zápasu naznačoval, že ani tentokrát juniorka s tímto soupeřem nebude mít problémy.
V samotném úvodu jasně dominovala juniorka a svůj tlak vyjádřila několika rohovými kopy. V pořadí třetí rohový kop v 6. minutě zahrával tradičně Prchal, jeho míč hlavičkoval Svůra do prostoru brankového území, kde se prosadil opět hlavou z Varů testovaný Plch a juniorka vedla 1:0. Aktivita a jednoduchá hra juniorky dělala soupeři problémy, a tak si Němci pomáhali fauly. Prchal byl při zahrávání standardních nejdříve situací dvakrát neúspěšný, až třetí standardka přinesla další branku v síti soupeře. To bylo v 11. minutě, když si na trestný kop naběhl Čertík a hlavou zvýšil na 2:0. V 15. minutě přišla akce Provazníka a Svůry skončila střelou, kterou brankář hostů kryl. Snadné vedení juniorky pomohlo spíše soupeři, kteří od 20. minuty hru vyrovnali. Naopak výkon juniorky ztratil na úvodní kvalitě a nemohl se dostat zpět do nátlakové hry. Hra se odehrávala ve středu hřiště a žádné šance již do konce poločasu k vidění nebyly.
Druhý poločas pokračovala juniorka v nevýrazné hře a dovolila v 55. minutě po chybě v rozehrávce jednomu z Čechůl v dresu soupeře Bartejsovi snížit na 2:1. Hráči juniorky se po této brance začali bát o výsledek, zvýšili obrátky a s nimi přišly i šance. V 61. minutě se po spolupráci Kratochvíla se Zuckerem dostal sokolovský útočník do zakončení, ale neuspěl a nechal vyniknout brankáře soupeře. Totéž se opakovalo o minutu později, když na brankáře postupoval zcela sám Plch. Ani on však úspěšný nebyl. Šance na vyrovnání se nabídla německým hráčům po chybě v obranné činnosti v 67. minutě, kdy si za obranu si zaběhl útočník soupeře a jen včasný zásah brankáře Dvořáka zabránil vyrovnávací brance. V 72. minutě se po dobře zahrané nacvičené standardce po ose Prchal, Gajdoš dostal do šance Zucker, ale ze souboje z brankářem hostů ani tentokrát sokolovský hráč neodešel jako vítěz. Další šance již k vidění nebyly a tak juniorka své těsné vedení uhájila.
Poločas 2:0. Branky: Plch, Čertík – Bartejs. Rozhodčí: Aubrecht. Sestava juniorky: V. Dvořák – Nápravník, Duben, Gajdoš, Provazník – Kratochvíl, Svůra (46. Kopřiva), Vůjtěch, Prchal – Plch (65. Čertík), Čertík (46. Zucker).