Poslední přípravný zápas se juniorce Baníku Sokolov povedl. Po solidní hře si poradil s celkem Hazlova.

FK Baník Sokolov B - FC Jiskra Hazlov 2:1

K poslednímu přípravnému utkání si juniorka v rámci Karlovarského zimního turnaje pozvala na svoji umělku divizního soupeře z Hazlova. K hernímu doladění byl Hazlov ideálním soupeřem. Má zkušené mužstvo, rozhodně kousal a nedal juniorce nic zadarmo. Hra juniorky má ale vzestupnou tendenci a tento souboj to jen potvrdil. Baník měl více ze hry, jen v zakončení chyběl dostatečný klid.
V úvodních minutách vytěžila juniorka ze své převahy jen několik rohových kopů, které sice byly nebezpečné, ale bez brankového vyjádření. Největší šanci úvodu měli hosté, když v 5. minutě po špatném rozehrání brankáře vypíchl míč Bauer, ale jeho střelu Šourek vyrauil. Ve 24. minutě pálil Prchal mimo, za tři minuty dostal na druhé straně míč do běhu rychlý Komberec, ale zakončit mu nedovolil Gajdoš. Obrovskou šanci ke vstřelení branky měla ve 30. minutě juniorka, ale po spolupráci útočníků Zucker zblízka nastřelil Lutzbauera. Ve 36. minutě Baník fauloval v pokutovém území a rozhodčí nařídil pokutový kop, který Veleman proměnil – 0:1. Juniorka dál pokračovala s mírnou převahou. Ve 42. minutě se do míče opřel Kopřiva, ale branku netrefil. Dvě minuty před přestávkou si Zucker naběhl na trestný kop Kopřivy, ale hlavou trefil opět brankáře hostů.
Ve druhém poločase juniorka ještě zvýšila obrátky, ovládla střed hřiště a hostům už docházely síly. Hned na úvod druhého poločasu se v šanci po přihrávce Kopřivy objevil Čertík, ale z otočky střílel vedle. Za pět minut se juniorka radovala z vyrovnávací branky. Čertík střílel do Lutzbauera, ale Zucker odražený míč uklidil do branky na 1:1. O čtyři minuty později kopal Kopřiva trestný kop a jeho střela s rotací skončila jen těsně nad. Pak netrefil branku Prchal, ale v 62. minutě přistrčil Kopřiva míč Prchalovi, který tvrdou střelou nedal Lutzbauerovi šanci – 2:1. Pěkný fotbalový moment přinesla 64. minuta, po akci Čertíka se k míči dostal Vůjtěch a krásnou střelou pod břevno nechal vyniknout brankáře Hazlova. O dvě minuty později zlikvidoval Dvořák šanci Hazlova. V 72. minutě se ke střele po přihrávce Vůjtěcha dostal Zucker, ale tentokrát na brankáře nevyzrál. V závěru utkání se ke střele dostal hostující Komberec, ale úspěšný nebyl a juniorka své zasloužené vítězství uhájila.
Závěrečná generálka na úvod jarní části soutěže se povedla a určitě pozvedla sebevědomí před nedělním zápasem s lídrem divizní tabulky. Ten Baník hraje doma od 14.30 hodin s juniorkou Teplic.
Branky: Zucker, Prchal – Veleman z PK. Rozhodčí: Melničuk, ŽK 1:2 (Čertík – Veleman, Komberec).
Sestava juniorky: L. Šourek (46. J. Dvořák) – Duben (46. Svůra), Vítek, Gajdoš, Kopřiva – Nápravník (46. Kratochvíl), Čada (46. Vůjtěch), Prchal, Provazník (70. Koky) – Zucker, Čertík.