Jako asistent trenéra působí u FK Baník Sokolov, kategorie U10 Daniel Polák.

Dane, jaké jsou hlavní cíle u baníkovské U10?

Zdokonalovat hráče, aby při vstupu do žákovských kategorií měli potřebné zkušenosti a dovednosti.

Jak vypadá tréninkový proces této kategorie?

Každý trénink se připravuje dopředu. Zaměřujeme se na problémy, které nás aktuálně nejvíce trápí. Na začátku se hráčům řekne, jakou bude mít trénink náplň, a vysvětlí se cvičení, potom se odebereme k úvodní části. Tady děláme zahřátí například formou házené nebo hry na babu. Poté přijde na řadu dynamická rozcvička. Po úvodní části přichází část průpravná, kde se zaměřujeme na lehčí práci s míčem, jako přihrávky ve dvojici a podobně, na hráčskou dynamiku a posilování vlastním tělem. Přibližně v půlce tréninku začíná hlavní část, kde je cílem odstranit chyby, kterých se naši hráči dopouští. Například je-li naší slabou stránkou hra 1:1, tak se hlavní část zaměří na toto cvičení. Ke konci tréninku přichází zasloužený fotbal a závěrečné protažení.

Jak se pracuje s takto mladými hráči?

Nesmíme zapomínat, že pracujeme s dětmi, jimž je 10 let. Tomu je třeba přizpůsobit i tréninky. Snažíme se je vést co možná nejzábavnější formou, ovšem s důrazem na dodržování určité disciplíny. Věřím, že se nám daří společně s hlavním trenérem a vedoucím najít ten správný recept na dobře odvedený trénink.

Vaše hodnocení podzimní části sezóny?

Hodnotil bych ji kladně. Kluci se snažili hrát dobrý fotbal, který se mně, hlavnímu trenérovi i divákům líbil. Myslím, že jsme dosáhli cílů, které jsme si před podzimní částí vytyčili.

Co vás během působení u tohoto ročníku překvapilo nebo naopak zarazilo?

U kategorie U10 se mi líbí pozitivní přístup dětí a rodičů k tréninku. Kluci jsou velmi pracovití a je na nich vidět, že je fotbal baví, a dávají do toho vše. Stejně tak přístup rodičů je velmi dobrý. Vycházejí nám trenérům vstříc se vším, co potřebujeme, a to je velké plus. (bks)