Až ve čtvrtém kole II. ligy se dočkali fotbalisté Sokolov vítězství. To Baníku zařídil krátce před poločasem útočník Jiří Mlika.

Domácí fotbalisté začali velmi aktivně, nejprve diváky roztleskal únik Vondráška přes půl hřiště. V 8. minutě pronikl do vápna Mach, na jeho přihrávku nedosáhl Mlika, ale z pokračující akce zamířil Jiráček hlavou těsně vedle. Po celý poločas byl Baník herně lepší, ale branky se dočkal až v závěru půle. Po akci Jiráčka s Bakešem se míč dostal k Bauerovi, který zprava odcentroval na vzdálenější tyč, kam naběhl Vondrášek a z jeho zpětně hlavičky se zprvní trefil Mlika přesně.

Po změně stran se hosté zlepšili a šli za vyrovnáním. Jenže šanci si nevypracovali, naopak jim řádně zatápěl slovenský útočník v domácím dresu Habai. Ten po pár vteřinách pobytu na hřišti měl v 68. minutě tutovku, kdy šel po pasu Nováka sám na Kosmála, ale jen jej nastřelil. Hlučín měl největší šanci v 84. minutě, kdy se po dlouhém autu dostal do zakončení Barcal, ale Kubásek skvělým zákrokem na brankové čáře míč vytáhl. Poslední dvě šance patřily opět Habaiovi. Nejprve místo střely na malém vápně volil kličku, která mu nevyšla, a v nastaveném čase po úniku napálil tyč hostující brány.

FK Baník Sokolov – FK Hlučín 1:0 (1:0). Branka: 43. Mlika. Rozhodčí: Hrubeš – Douda, Štěrba. ŽK 2:2 (56. Bakeš, 69. Němeček – 38. Moravčík, 69. Bogdaň). Diváci: 1740.

Sokolov: Kubásek – Novák, Němeček, Bartůněk, Hájovský – Bauer, Bakeš, Jiráček, Mach (79. Kura) – Vondrášek (84. Salák), Mlika (67. Habai).

Hlučín: Kosmál – Kopecký, Bogdaň, Švrček, J. Barcal – Stoklásek (75. Sáblík), Kovář, Melecký, Moravčík – Toth (70. Galajda), Hanus (46. Koubek).

Trenéři po utkání

Po utkání nebyl trenér hostů Petr Samec spokojený. „Z mého pohledu spokojenost samozřejmě být nemůže, protože jsme prohráli. Neodvážíme si ani bod, na druhou stránku musím říct, že se naše hra oproti poslednímu zápasu sČáslaví, který jsme doma prohráli, zlepšila,“ podotkl bývalý ligový fotbalista. Ten přiznal, že branka padla po chybě defenzívy. „Věděli jsme jak domácí budou hrát, ale ten gól stejně padl po podcenění centru na zadní tyč a po nepokrytí hráče před bránou,“ všiml si kouč. Zvrat nepřinesla ani zlepšená hra Hlučína po změně stran. „Snažili jsme se hrát kombinační hru po zemi a dostali jsme se do několika šancí, čímž jsme dostali domácí trochu pod tlak. Bohužel to tam nespadlo. Myslím si, že jsme si minimálně bod zasloužili, a ztohoto pohledu je to pro mě zklamání,“ dodal Samec.
O něco veseljší musel být domácí lodivod Boris Kočí. „Pro nás byl zápas nastavený jednoznačně, potřebovali jsme vyhrát. Nebylo to trápení, ale bylo to vybojované. Moc šancí soupeře jsem neviděl, vlastně jen tu po autu. Naopak my jsme trestuhodně zahazovali přechodové fáze tři na dva, kdy jsme mohli zápas hodit do klidu a za stavu 2:0 by nás to určitě uklidnilo,“ je si vědom sokolovský trenér. Ten ale hráče za výkon pochválil. „Tento zápas byl o tom ho vyhrát a hráči na hřišti nechali všechno. Chtěl bych poděkovat divákům, kteří nám ohromně pomohli a dovedli jsme to zdárně do vítězného konce i díky nim. Vtabulce se nadechneme, máme teďka doma další zápas, což by nám mělo pomoct. A myslím si, že toto mladé mužstvo půjde nahoru,“ pevně věří Kočí.
Utkání nakonec mohl definitivně rozhodnout střídající slovenský útočník Michal Habai, ale ani jedu ze svých tří šancí neproměnil. „Habai ukázal, že by mohl být posila, ale musí střílet branky. Dostal se do brankových situací, ale nevyřešil je optimálně,“ litoval trenér. Na hřišti se dokonce vzávěru obejvil i loňský nejlepší střelec Baníku Michal Salák. „Začal snáma trénovat naplno teprve den před utkáním. Vývoj zápasu byl takový, že jsme tu hru potřebovali zklidnit, udržet balon, takže proto šel na hřiště, i když nebyl na sto procent připravený, jenže ztěch hráčů, kteří se pro tuto úlohu nabízelo, do hry moc není,“ odůvodnil Kočí start Saláka vutkání, i když ještě nebyl stoprocentně připravný.
Vsobotu hrají baníkovci opět doma, od 10.15 hodin hostí Čáslav.