Druhou porážku v sezoně si na své konto připsali fotbalisté Baníku Sokolov, kteří v utkání 6. kola druhé ligy prohráli nejtěsnějším rozdílem na hřišti pražských Bohemians. Těm ke třem bodům stačila jedna povedená standardka.
To ostatně potvrdil i trenér Boris Kočí. „Domácí jich za zápas kopali mnoho, ale zrovna tuhle jsme si nepohlídali dobře,“ vrátil se kouč baníkovců k momentu druhé půle, kdy po rohu vyrazil míč Kubásek, nejrychleji zareagoval Macháček a poslal domácí do vedení. Hlavní problém našel Kočí záhy: „Prostě jsme nebyli schopni vstřelit branku,“ litoval trenér.
Přitom Baník příležitostí ke vstřelení branky měl dost. „V prvním poločase jsme se doststali do zajímavé situace při zakončení Šorfy, který ale o fous minul branku. Pak jsme tam měli tři dobré centry, které obrana stačila odvrátit, a to nepočítám několik situací, které jsme ale neřešili správně do gólové podoby,“ vypočítával Kočí možnosti z první půle.
Koncovka je tedy problém, který v týdnu bude trenér řešit. Přitom útočníky má Baník na úrovni. Mlika, Šorfa, Vondrášek, Salák a nově i Habai umí vstřelit branku. „Na tréninku to tam třeba padá, ale při zápase jsou hráči pod jiným tlakem. Je to pak i o tom, jak si v utkání vyhoví a zda–li se dokážou dostat do výhodných pozic,“ vyjmenoval kouč co asi zatím Baníku chybí. A má pravdu, vždyť Sokolov za šest podzimních kol nastřílel pouhé tři branky. A to je hodně málo.
V Praze to ale zase Baník neměl tak lehké. Rozhodčí třeba neviděl jasné stáhnutí Hájovského ve vápně „Celý stadion to ale viděl, jen ne rozhodčí,“ posteskl si Kočí. Nemluvě o přísnosti udílení žlutých karet. „Po dvou žlutých kartách byl vyloučený Jiráček, ale jestli měl dostat jednu, tak je to akorát,“ myslí si po utkání asistent trenéra Oldřich Abrhám.
V sobotu Baník má šanci se zvednout. V 10.15 hodin totiž doma hostí celek Třince.