Jedna výhra, čtyři remízy – z toho tři doma – a dvě porážky. Taková je bilance fotbalistů Baníku Sokolov ve druhé lize po sobotní plichtě 1:1 s týmem Třince.

Přitom zrovna čtyřbodový soupeř mohl být týmem, proti kterému by si Baník vylepšil dosavadní chudou produktivitu. „Měli jsme těžký program, po výhře s Hlučínem jsme hráli pohár proti ligovému Zlínu, který byl kompletní, a postoupili na penalty. Hráči byli unavení, což bylo vidět ve druhé půli,“ přiznal nový trenér Třince Miroslav Kouřil, který nahradil odvolaného Čopjaka. A pod jeho vedením se týmu daří, byť mu chybělo sedm zraněných hráčů. „My přijeli se svojí taktikou, připraveni jsme byli velice dobře a povětšinu zápasu jsme domácím vtiskli naši hru. Proto mě i mrzí inkasovaný gól v posledních vteřinách utkání, kterému mohl předejít včasný zákrok brankáře, jenže ten zůstal stát na čáře. Ale za bod jsme rádi, vždyť domácí měli tři jasné gólové příležitosti a my hráli prakcitcky jen na brejky do otevřené obrany,“ myslí si s bodem spokojený Kouřil.
To domácí trenér Boris Kočí spokojeností neoplýval. „Rozhodující pro vývoj zápasu byl náš vstup do zápasu a brzský gól soupeře po našem autu a ztrátě balonu. To nás srazilo hodně dolů a celý zápas jsme se z toho nebyli schopni dostat,“ kroutil hlavou sokolovský trenér.
O něco lepší byla hra po změně stran díky příchodu nových hráčů. „Do hry šel Salák, což je hráč, který se nebojí těžkých situací. Pro nás je nesmírně důležitý a po jeho příchodu se to trochu zlepšilo,“ vypozoroval Kočí. A měl pravdu, hned tři šance měl střídající Habai a jednu další i Šorfa. „Nedokážu ale pochopit jak je možné, že z brankové čáry nedáme gól,“ zlobil se Kočí po šancích svých svěřenců.
Ke konci už to byla hra na jednu bránu. „V závěru už Třinec takzvaně šlapal vodu, ale ani to nám nepomohlo k tomu, abychom to dokázali přetavit ve tři body. Je jen naší chybou, že jsme tento zápas nevyhráli,“ uznal kriticky Kočí, který ale i přesto musí být rád alespoň za vyrovnání. To v nastaveném čase zařídil hlavou kapitán Němeček po standardce Macha.