Ne zrovna ideální výsledky fotbalistů Baníku Sokolov v novém ročníku druhé ligy stály trenéra Borise Kočího místo. Mužstvo je před sobotním duelem v Opavě na dvanácté příčce se sedmi body. A to je málo.

Baníku nevyšel vstup do sezony ani vloni, kdy byl pod vedením trenéra Martina Pulpita dlouho v suterénu tabulky. Pak se ale mužstvo neuvěřitelně zvedlo a nakonec skončilo na šestém místě ročníku 2006/2007. Hráči pod jeho vedením a herním stylu 4-3-3 oplývali disciplínou a na hřišti nechali vše. To ale vedení Baníku postrádá v současném kádru. Trenér Kočí se snažil mužstvu vtisknout styl, se kterým by mohl slavit úspěchy, navíc byl narozdíl od Pulpita daleko vstřícnější v komunikaci s hráči, vedením a diváky, ale výsledky a předvedená hra mluví proti němu.

"Neměl jsem štěstí a v klíčových okamžicích stálo proti nám. Kdyby třeba Jón dal gól proti Příbrami, kdyby třeba Habai proměňoval své velké šance ve dvou domácích zápasech po sobě, mohli jsme míto něcovíce bodů a byl by snad klid. Takhle je na řadě trenér, to k fotbalu patří," řekl krátce po svém odvolání Boris Kočí. O jeho budoucnosti zatím není jasno. "Ale nebojím se, že bych strádal," naznačuje Kočí, že ho zřejmě v brzské době čeká další trenérská štace.

V týdnu ještě stihl připravit mužstvo na přetěžký duel v Opavě. "Je dobře, že se pomalu uzdravuje Salák, který je pro mužstvo velice důležitý. Ten a také Bauer v týdnu trénovali na sto procent a do utkání by měli zasáhnout," těšil se trochu trpce Kočí z toho, že jedny z opor Baníku jsou na zápas připraveny. Naopak na čtyři až pět týdnů mimo je útočník Vondrášek, což je citelná ztráta. "Má sešroubovanou ruku," podotkl Kočí. Pro zápas v Opavě nebude také obránce Bartůněk, který stále laboruje se zraněním. Naopak zcela fit byl v týdnu záložník Frohna.