Po domácí remíze 1:1 s mužstvem Třince, které bylo před týdnem v tabulce druhé ligy předposlední sáhlo přestavenstvo FK Baník Sokolov k razantnímu kroku a odvolalo z funkce trenéra A–týmu Borise Kočího, který do Sokolova přišel v létě ze Sparty Praha, kde vedl třetiligovou juniorku.
„Důvody jeho odvolání jsou jasné. Podávali jsme nepřesvědčivé výkony, s tím také souvisí i výsledky,“ odůvodnil sportovní ředitel a člen představenstva Adolf Šádek, proč Kočí na Baníku vydržel jen sedm ligových kol. Navíc se vedení nelíbilo, s jakým nasazením sokolovští fotbalisté k zápasům přistupují. „To patří do kompetencí trenéra, vyburcovat a motivovat mužstvo tak, aby do hry dalo srdce a nechalo na hřišti vše,“ dodává Šádek.
S chabou herní stránkou není spokojený ani další člen představenstva obchodní ředitel Daniel Kocour. „Fotbal v Sokolově děláme pro diváky, jenže těch nám postupně ubývá, ačkoli jsme před sezonou pro ně udělali spoustu výhod, přesto jsme zaznamenali úbytek, a to je dáno tím, že naše domácí výkony už diváky na stadion netáhnou,“ všiml si Kocour.
V souvislosti s ukončením spolupráce s Kočím sáhl FK Baník ke změnám na trenérských postech. „Do role hlavního trenéra druholigového A– týmu se posunul dosavadní asistent Oldřich Abrhám a v pozici asistenta zůstal Milan Matejka,“ prozradil změny Šádek. Změnu trenéra tak zaznamenala i divizní juniorka. „Za trenéra Abrháma, který vedl juniorku mužstvo převezme trenér Matejka,“ dodal Šádek.
Naopak od áčka se divizní juniorce Baníku na podzim daří. Zatím je pátá, čtyřirkát vyhrála, jednou remizovala a dvakrát prohrála. Ale hlavně předvádí solidní fotbal.
Toto trenérské obsazení je ale prozatimní. „Trenéři ve svých funkcích vydrží do konce podzimní části. Pak si sedneme a zvážíme, zda to přineslo očekávanou změnu anebo nikoliv,“ podotkl obchodní ředitel Kocour. „Cílem je mužstvo nakopnout, dát mu impuls. Věříme, že se herně zvedneme a nasměrujeme tým k cílům, které jsme si před sezonou dali,“ dodal sportovní ředitel Šádek.
Baník je po sedmi kolech na dvanácté příčce, vyhrál jen jedno utkání, ve čtyřech remizoval a dvakrát odešel ze hřiště poražený. Nespokojenost byla také s koncovkou, v sedmi zápasech Baník dal jen čtyři branky. Naopak v obranné fázi se Baníku daří a patří mezi nejkepší v lize s pěti obdrženými góly.

V sobotuSokolov hraje na horké půdě v Opavě. Slezský FC je na třetím místě, má čtrnáct bodů a velice aktivní skóre 11:3. Baník hrál na Slezsku zatím jen jednou, v závěru loňské sezoně tam prohrál vysoko 4:0.