Kolář trefil tři body. Viktoria zvýšila náskok na Slavii na 14 bodů

Fotbalisté Viktorie Plzeň v nedělním šlágru 13. Kola HET ligy porazili pražskou Slavii 1:0 gólem Daniela Koláře ze 79. minuty. Viktoria vede ligu s 39 body, druhá Olomouc má 26 a třetí Slavia 25 bodů.

5.11.2017

Viktorka v neděli porazila pražskou Slavii.Jediný gól utkání dal Kolář.Foto: Deník / Říský Milan

Proti čtvrtečnímu utkání Evropské ligy s Luganem udělal trenér Pavel Vrba dvě změny. Do branky se vrátil Matúš Kozáčik a role podhrotového hráče se ujal kapitán Daniel Kolář.

Už v 5. minutě zastavil v šestnáctce Jugas Krmenčíka, ale rozhodčí Příhoda penaltu nenařídil. Hosté zahrozili v 11. minutě Škodou, jehož střelu na zadní tyč Kozáčik chytil. Agilní Krmenčík v polovině první půle hlavičkoval jen do boční sítě po jednom z plzeňských rohů. Kuriózní okamžik přinesla 27. Minuta, kdy stoper Jugas vracel míč Laštůvkovi, který stál mimo branku a jen tak tak zabránil, aby balon skončil ve slávistické síti.

Po přestávce plzeňská obrana zaspala při Škodově pumelici mimo tyče. Mohlo platit nedáš, dostaneš – to když se Řezník uvolnil na pravé straně a jeho centr usměrnil Krmenčík hlavičkou těsně vedle pravé tyče slávistické branky. V 69. minutě se střídající Martin Zeman u postranní čáry zbavil Sobola a ranou k tyči protáhl Laštůvku. Od té doby se hrál fotbal nahoru dolů. Kopicova střela mířila o pár centimetrů mimo branku. Viktoria se dočkala v 79. minutě, kdy z osmnácti metrů napřáhl Kolář a střela skončila v šibenici Laštůvkovy branky – 1:0.

Centry Slavie Praha pak mířily buď nad branku, nebo je pochytal skvělý Kozáčik. Viktoria vedení 1:0 udržela a prodloužila ligovou neporazitelnost na 13 zápasů.

Viktorka v neděli porazila pražskou Slavii.Jediný gól utkání dal Kolář.

Hlasy trenérů - Pavel Vrba (Viktoria): „Viděli jsme na poměry české ligy nadstandardní utkání, které snese vysoké měřítko. Chci pochválit Slavii, která odehrála v Plzni velmi dobré utkání. My byli v zápase šťastnějším mužstvem. To, že jsme porazili Slavii, je pro nás obrovský úspěch. Chci poděkovat svým hráčů, že utkání zvládli takovým stylem. Myslím, že co se týká defenzivy, byl to z naší strany nejlépe zvládnutý zápas od začátku sezony. Dobrou organizací hry jsme soupeře nepouštěli Slavii do šancí, byli jsme tak dlouho trpěliví, až jsme dali gól a zápas tím vyhráli. Máme náskok třináct bodů na Olomouc a čtrnáct na Slavii, ale mluvit v této chvíli o tom, že máme titul v kapse, je nesmysl. Je za námi jen třináct kol a hraje se ještě o 41 bodů.“

Jaroslav Šilhavý (Slavia): „Bylo to velmi dobré utkání na těžkém terénu, i když se špatným výsledkem pro nás. Plzeň byla ve finální fázi lepší než my, naše řešení ve stejných situacích bylo mnohdy komplikované. S možnostmi, které jsme měli, jsme naložili špatně. Chtěli jsme vyhrát, nechtěli jsme remízu, ale dostali jsme laciný gól a prohráli jsme. Náš závěrečný nápor přišel vniveč. Plzeň odehrála závěr zápasu velmi dobře takticky. Teoreticky se dá náskok čtrnácti bodů dohnat, ale prakticky to nevidím, to by musela Plzeň zkolabovat, aby náskok ztratila.

Poločas: 0:0. Branky: 79. Kolář. Diváci: 11640 (vyprodáno).

FC Viktoria Plzeň – Kozáčik – Řezník, Hejda ,Hájek, Limberský – Petržela (62. Zeman), Hrošovský, Hořava (84. Živulić), Kolář, Kopic – Krmenčík (88. Řezníček).

SK Slavia Praha – Laštůvka – Bořil, Jugas, Deli, Sobol – Zmrhal (60. Sýkora), Hušbauer, Ngadeu, Rotaň (71. Stoch), Van Buren (79. Necid) – Škoda.

Autor: Martin Švec, Václav Vacek

5.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 15 000 Kč

Strojírenští kovodělníci Strojírenský dělník (zámečník). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Způsob kontaktu uchazeče:, - e-mailem: start.prace.cz@gmail.com, , Místo výkonu práce: Nejdecká 183, 358 01 Rotava, , Pracovní doba: 6:00-14:00, 14:00-22:00, 22:00-6:00 hodin. Pracoviště: Start recruiting s.r.o.-002, Nejdecká, č.p. 183, 358 01 Kraslice. Informace: ADRIAN POPOVICI, .

Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 25 000 Kč

Lékaři v anesteziologických oborech Lékař s odbornou specializací v oboru anesteziologie a resuscitace. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: čtvrtletní bonusy, dotované stravování, benefity, pracovní doba: od 7:00 - 15:30. Pracoviště: Nemos sokolov s.r.o. - nemocnice sokolov, Slovenská, č.p. 545, 356 01 Sokolov 1. Informace: Hanušová Hana, +420 608 070 836.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 32 000 Kč

Řidiči tahačů Řidič nákladního automobilu s přívěsem, tahače. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 32000 kč, mzda max. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Způsob kontaktu uchazeče:, - telefonicky - Josef Rybář tel. 737 614 046. Pracoviště: Josef rybár - 002, Chebská, č.p. 53, 356 01 Sokolov 1. Informace: Josef Rybár, +420 737 614 046.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 500 Kč

Obsluha strojů a zařízení na výrobu skla Strojník. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18500 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: Způsob kontaktu uchazeče:, - telefonicky Filipovičová L. 352 372 162 Po-Pá 8:00-14:00 hodin, - e-mailem: Lucie.filipovicova@eu.o-i.com, - osobně Sklářská 546, 375 34 Nové Sedlo - vrátnice, , Upřesňující informace:, - Obsluha sklářských automatů., - Zajištění včasného mazání tvarovacích forem, odstraňování závad., - Výměna formového vybavení stroje., - Kontrola kvality výrobků daného stroje., - Dodržování pravidel BOZP., - Nutná znalost Čj, , Zaměstnanecké výhody:, - Měsíční prémie, příspěvek na závodní stravování, příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou a volný čas v hodnotě 8000 Kč/rok, příspěvek na dopravu, dárkové poukazy za dodržování BOZP, týden dovolené navíc, - Při současném bydlišti vzdáleném více než 100 km - hrazené ubytování po dobu min. 6 měsíců v částce 7 000,- Kč/ měsíc, poté příspěvek na ubytování po dobu dalších 6 měsíců v částce 3 500,- Kč/měsíc, podpora zaměstnavatele při zajištění ubytování a orientace v okolí, , , Pracovní doba: 6:00-14:00, 14:00-22:00, 22:00-6:00 hodin. Pracoviště: O-i manufacturing czech republic, a.s. - oo1 závod nové sedlo, Sklářská, č.p. 546, 357 34 Nové Sedlo u Lokte. Informace: Lucie Filipovičová, +420 352 372 162.

Kraj usiluje o obnovení balneologického ústavu

Na svém turné po České republice se skupina IYASA ze Zimbabwe zastavila i v Lokti.
37

Roztančili loketské náměstí v africkém rytmu

Železného hasiče měly i děti

Mnichov – Dobrovolní hasiči z Mnichova pořádali v sobotu hasičský víceboj simulující ostrý zásah s dýchacím přístrojem.

Chcete pracovat? Volných míst je tolik, že by to neměl být problém

Karlovarský kraj - Pokud chce někdo opravdu pracovat, tak teď je pro to nejvhodnější doba a v podstatě by to neměl být problém.

Chodovští a oelsnitzští sportovci vzájemně poměřili síly

Chodov – Chodov a Oelsnitz sportují je název projektu, v rámci kterého se setkali sportovci z obou partnerských měst, aby v několika utkáních poměřili své síly.