Tentokrát se Ajax vydal na horský vzduch, přesněji na půdu Perninku, kde plnil podle předpokladů roli favorita, jenže realita byla zcela jiná. „Bohužel než jsme se pořádně na hřišti srovnali, tak jsme prohrávali, když domácí na nás vlétli, s čím jsme nepočítali,“ narážel na neúspěšný vstup do utkání kolovský kapitán Jakub Gábner.

Skóre zajímavého utkání otevřel již v 6. minutě perninský Václav Mašek. Ve 27. minutě však bylo již vyrovnáno, když měla Kolová výhodu pokutového kopu, který proměnil právě Gábner. „Od patnácté minuty jsme začali hrát po zemi a s tím přicházely i šance, zatímco domácí hodně balony nakopávali a po jedné akci jsme pak kopali penaltu, což bylo hodně důležité,“ míní Gábner. Pro jeho tým bylo ještě lépe, když se ve 42. minutě gólově prosadil nejlepší střelec okresní soutěže František Šebeš. Jenže z vedení se radoval Ajax pouhé dvě minuty, když se podruhé v utkání prosadil perninský Mašek. „To byla velká škoda, po našem gólu už jsme se asi viděli v kabině,“ poukazoval Gábner. Po změně stran však přidala Kolová na obrátkách a brankami Václava Petráka a Adriana Bošiaka šla do dvoubrankového trháku. „Góly jsme vstřelili po našich pohledných kombinacích, drželi balon na svých kopačkách a využívali rychlé brejky, ale opět jsme si nechali dát zbytečně třetí branku,“ narážel kapitán Kolové na přesnou trefu Petra Čečáka v 79. minutě.

„Zbytek utkání byl hodně vyhrocený, i přesto jsme dokázali zápas dovést do vítězného konce, podle mého názoru zaslouženého,“ dodal k sedmé výhře v řadě za sebou Gábner.

TJ Sokol Pernink - Ajax Kolová 3:4 (2:2). Branky: 6. a 44. Mašek Václav, 79. Čečák Petr - 27. Gábner Jakub (PK), 42. Šebeš František, 57. Petrák Václav, 67. Bošiak Adrian. Rozhodčí: Kozák. ŽK: 1:1. Diváci: 25.

TJ Sokol Pernink: Karlík - Hanšut, Richtárech, Novák, Karchňák - Braný (46. Janda), Chára, Čečák, Prokop - Mašek, Košťál.

Ajax Kolová: Flekač - Kaksch, Moises, Pokrupa, Veselský - Petrák, Bošiak, Gábner, Nekoranec (74. Horváth) - Blahník (85. Zelenka), Šebeš.

Další výsledky:

Toužim B - Nejdek B 5:2 (2:1). Branky: 34. Kováč Marek, 43. Řezáč Josef, 54. a 85. Kolena Karel, 71. Štádler David - 25. Haas Robert, 56. Bachratý Tomáš.

Sedlec - Božičany 4:1 (2:1). Branky: 29. , 51. a 78. Krejsa Petr, 42. Hofman Jaroslav - 13. Zahradník Jan.

Bečov - Březová 7:2 (2:0). Branky: 14. Baláž Marek, 24. Gaspár David (PK), 61. a 79. Borek Tomáš, 64. Psohlavec Jan, 71. Rotari Romeo, 73. Bílý Tomáš - 53. Coufal František, 56. Moravec Antonín.

Děpoltovice - Žlutice B 10:0 (8:0). Branky: 1. , 2. a 35. Skoupý Milan, 6. Čech Ondřej, 15. a 23. Ruber Roman, 17. Janiss Pavel, 20. , 48. a 85. Verebely Marcel.

Verušičky - Vojkovice 3:3 (1:1). Branky: 40. a 50. Kubka František, 71. Pavlovič Josef - 32. Gonda Josef, 57. a 79. Petrus Jan.

Dalovice - N.Hamry 5:0 (3:0). Branky: 9. a 33. Knushi Sylë, 14. Sochor Aleš, 56. Lorenz Michal, 75. Durdis Jiří.