„Během podzimní části se nám bohužel nepodařilo splnit námi dané cíle. Se ziskem dvanácti bodů rozhodně nemohu být spokojen, ačkoliv na něj mělo vliv množství faktorů, jako zranění klíčových hráčů či užší kádr. Na to se ale nemůžeme vymlouvat, měli jsme být lepší, zvláště v zápasech s týmy z nižších pater tabulky," zlobil se karlovarský trenér Daniel Kopřiva.

Lokomotiva tak pod jeho vedením prošla během letní přestávky velkou obměnou, a to nejen v podobě omlazení kádru, ale také v herním systému.
„Během letní přípravy jsme měli plno práce s učením se zónové obrany, kterou předtím kluci nevyužívali a praktikovali místo toho osobní obranu s hlubokým liberem. Stále v ní shledávám určité nedostatky, takže na ty se přes zimu důkladně zaměříme," podotkl k první důležité změně trenér Lokomotivy.

Do týmu během přestávky pak ambiciózní kouč zapracoval i nové mladé tváře. „Začlenění Dvořáka, Jelínka a Kotrly do sestavy se ukázalo jako krok dobrým směrem. Od Dvořáka jsem si ale sliboval mnohem více, než předvedl, a i nadále věřím, že nám svou kvalitu ještě ukáže. Co se týče Jelínka, u toho jsem byl s výkony víceméně spokojený, i když rozhodně musí ještě zapracovat na odpovědnosti vůči týmu a agresivitě v soubojích. Kotrlu bych z mladých hráčů vyzdvihl asi nejvýše. Sice věkem ještě dorostenec, ale důrazem, nasazením a agresivitou se na hřišti už nyní může měřit s většinou hráčů této soutěže. V omlazování rozhodně musíme pokračovat dále, už nyní máme vytipované některé hráče," pochvaloval si Kopřiva. I přes nepříliš povedenou podzimní část našel Kopřiva na vystoupení svých svěřenců přece jen něco dobrého.

„Kluky musím pochválit za jejich přístup k tréninku, na kterém velmi brzy pochopili, jakým fotbalem se chci na hřišti prezentovat, a snažili se hru přenášet i do mistrovských utkání. Dále se mi pak líbilo, že se za všech okolností snažili na hřišti plnit pokyny rozdělené v kabině," chválil hráče Kopřiva.
Ten teď před sebou má zimní přestávku, během které může nalít do žil svého týmu pořádnou dávku fotbalové šťávy, a nejen to. „Zimní přípravu začneme v polovině ledna. Máme v plánu využívat drahovickou umělku, a to třikrát v týdnu, k tomu pak připojíme přípravný zápas o víkendu. Zúčastníme se také zimního turnaje FK Ostrov, který je velmi kvalitně obsazen a poskytne mám potřebné zápasové vytížení. Dále budeme chtít rozšířit naše herní plány o pár nových variant. Během přestávky se také poohlédneme po vytipovaných posilách, takže uvidíme, jak vše nakonec dopadne," uzavřel Kopřiva.