Chodováci deklasovali sedmi kousky v rámci derby poslední Kynšperk, když se svěřenci chodovského kouče Petra Vakeše mohli spolehnout na gólový apetit útočníka Lukáše Kočího, který si na střelecký účet připsal tři přesné zářezy.

I vedoucí tým tabulky, a to Ostrov, si připsal na konto vysokou výhru, když si v domácím prostředí vyšlápl na chebskou Hvězdu, které nastřílel půltucet branek. Ostrovská jedenáctka pod vedením trenéra Ivana Filipa se tak díky vítězství udržela na krajské špici. Na vítěznou vlnu se navrátily Mariánské Lázně, které slavily dvoubrankovou výhru na půdě Nového Sedla, a na čelo tabulky tak i nadále ztrácí dva body.

Naopak překvapivou ztrátu zaznamenala Březová, která si udělala výjezd do nedalekých Citic, kde se jí postavil do cesty místní Sokol. Hráči v dresu Citic si během prvního poločasu vypracovali dvoubrankový náskok, který však po změně stran Březováci dokázali smazat, a tím duel dovedli do dělby bodů.
V následném penaltovém rozstřelu pak měli více fotbalové štěstěny na své straně fotbalisté Březové, kteří tak urvali druhý, bonusový bod.

Z cenné výhry se radovala i jedenáctka Královského Poříčí, která uspěla v Chebu, kde pokořila místní FC čtyřmi góly. Důležitý skalp urvala Toužim, ta hostila v karlovarském derby Lokomotivu, kterou pokořila rozdílem jedné branky. Sypat popel na hlavu si mohli po souboji s Lomnicí hráči nejdeckého FK. Ti totiž během utkání dvakrát vedli a soupeře měli doslova na lopatě, ale nakonec z toho byla porážka, když Lomnice vyučila Nejdečany nejen z obranné taktiky, ale i úspěšných brejků.

„Pro nás to bylo hodně smolné utkání," poznamenal k prohře s Lomnicí útočník Nejdku Tomáš Chlup. A měl k tomu řádný důvod. „Prvních třicet minut jsme hráli velmi dobře, když jsem vstřelil jednu branku. Lomnice však hrozila z brejků a jeden využila, takže bylo po prvním poločase skóre vyrovnané," ohlédl se za první půlí Chlup.

I ve druhém poločase byl Nejdek lepším týmem, ale ve fotbale rozhodují góly a ty tým z Podkrušnohoří nedokázal vstřelit. „Ve druhém poločase jsme byli více na balonu, ale nedokázali jsme se gólově prosadit, jen gólem z penalty. Lomnice pak těžila z našich chyb, které dokázala brankově potrestat. Ztratili jsme prakticky vyhrané utkání, ale to musíme hodit za hlavu a soustředit se na zápasy před námi," uzavřel hodnocení Chlup.

Výsledky, 19. kolo:
Toužim - Loko K.Vary 2:1 (1:0). Branky: 9. Hodina Jan, 78. Adamický Tomáš - 76. Diviš Jakub.

Ostrov - Hvězda Cheb 6:0 (1:0). Branky: 44. Novotný Milan, 66. vlastní, 69. Nýber Ondřej, 83. Liška Jan, 85. Vrba Jakub, 90. Rašman Martin.

Nové Sedlo - Mar. Lázně 0:2 (0:2). Branky: 14. Sadílek Jaroslav, 34. Kovařík Jaroslav.

Nejdek - Lomnice 2:3 (1:1). Branky: 26. vlastní, 51. Pilař Tomáš (PK) - 34. Oršula Jan, 62. Malinkovič Petr, 88. Joza Zbyněk (PK).

Kynšperk - Chodov 0:7 (0:2). Branky: 26. Kočí Lukáš, 41. Kočí Lukáš, 57. Podolník Daniel, 61. Parth Ondřej, 68. Kočí Lukáš, 78. Macák Petr, 79. Rau Jakub.

Citice - Březová 2:2 (2:0) – PK 1:4. Branky: 4. Hamouz Miroslav, 11. Hamouz Miroslav - 50. Domin Roman, 81. Bereczký Tomáš.

FC Cheb - Kr.Poříčí 1:4 (1:3). Branky: 30. Veleman Pavel - 3. Drobný Jiří, 5. Tuschinovschi Marek, 34. Drobný Jiří (PK), 59. Drobný Jiří.