Během krátké přestávky prošla většina týmů tradičně kosmetickými změnami v podání hráčského kádru. O největší překvapení se postaral nejdecký FK, který ulovil do svých sítí exligového záložníka Tomáše Pilaře, který by měl týmu pomoci do horních pater tabulky.

Na programu byly i změny trenérů, celkem se jich vyměnilo u kormidel pět. Nejmladším trenérem tohoto ročníku bude dvaadvacetiletý Daniel Kopřiva, který usedl na lavičku karlovarské Lokomotivy.

Krajský přebor načne podzimní část předehrávaným třináctým kolem, které odstartuje již dnes na půdě chebského FC, kde se představí celek Citic.
Zbylé zápasy se odehrají o den později, tedy v sobotu. Pikantní souboj bude na programu v Chebu, kde tamní Hvězda pod taktovkou kouče Radka Čížka vyzve loňského vítěze soutěže, březovskou Olympii.

Souboj nových trenérů bude k vidění v Mariánských Lázních, kde se vydá tamní Viktoria v čele s trenérem Štěpánem Hirschlem vstříc svému cíli, a to postupu. Na druhé straně se však představí trenérský benjamínek Daniel Kopřiva, který taktéž prahne po tříbodovém zisku.

Staronový účastník z Kynšperka, který se v soutěži udržel až po dodatečném postupu zpět, bude hostit nejdecký FK, který představí nového kouče, a to Mariána Meceleho. Sokolovské derby bude na programu v Královském Poříčí, kam má namířeno tým Lomnice.

Další derby, a to peprnější, se odehraje na půdě nováčka z Chodova, kam zamíří v čele s koučem Stanislavem Suchým novosedelský Baník. Úvodní kolo podzimní části pak uzavře další zajímavý duel, ve kterém bude hostit na svém pažitu ambiciózní Ostrov stejně naloženou Toužim.

Krajský přebor, 13. kolo: FC Cheb – Citice (PÁ, 18.00), Hvězda Cheb – Březová (SO, 10.00), Mariánské Lázně – Lokomotiva K. Vary (SO, 10.30), Kynšperk – Nejdek (SO, 16.00), Královské Poříčí – Lomnice (SO, 17.00), Chodov – Nové Sedlo (SO, 17.00), Ostrov – Toužim (SO, 17.00).

Tip Deníku na pořadí po podzimní části

1. FC Viktoria Mariánské Lázně
2. Olympie Březová
3. FK Ostrov
4. FC Cheb
5. Baník Union Nové Sedlo
6. Baník Královské Poříčí
7. SK Toužim
8. FK Nejdek
9. Sokol Citice
10. TJ OSS Lomnice
11. Lokomotiva K. Vary
12. Spartak Chodov
13. Hvězda Cheb
14. Slavoj Kynšperk