Třetí jarní kolo odehrál v sobotu a v neděli fotbalový okresní přebor mužů. A bylo to kolo plné překvapení. Vedoucí Krásno padlo v Novém Sedle, druhá Lomnice doma prohrála s beznadějně posledním Dolním Rychnovem a nedařilo se ani třetímu v pořadí, Královskému Poříčí. To bez svého ostrostřelce Tomáše Reitmeiera dovezlo z Oloví pouze bod. Pro olovské „horaly" to byly navíc první jarní body. Klidnější průběh měly potom zápasy v Jindřichovicích a v Chodově, kde zvítězili favorité.

Baník Union Nové Sedlo B  - Baník Krásno 3:2 (1:0). Domácí poslal do vedení krátce před přestávkou Petřík. Když pět minut po zahájení druhé půle připojil druhou branku Nového Sedla Tefr, vypadalo to s šancemi Baníku Union v zápase velmi nadějně. Jenže potom hosté ukázali, proč vedou tabulku, a během pěti minut srovnali zásluhou Lorenze a Šeredy na 2:2. Navíc domácí přišli 15 minut před koncem o vyloučeného Šebla, ani to však Nové Sedlo neodradilo od snahy zvrátit vedení na svou stranu. To se nakonec povedlo v 77. minutě znovu Petříkovi z povedeného přímého kopu.

Branky: 42. Petřík Daniel, 50. Tefr Tomáš, 77. Petřík Daniel 56. Lorenz Wolfgang, 61. Šereda Lukáš (PK). Rozhodčí: Jati David. Diváci: 60.

TJ Lomnice B - SK Dolní Rychnov B 0:2 (0:1). Zápas celků, kterým se na jaře střelecky vůbec nedaří, příliš gólů nepřinesl. Hosty poslal překvapivě do vedení po půl hodině hry Picka. Domácí se sice snažili v dalším průběhu utkání nepříznivý výsledek otočit, místy měli až drtivý nápor, ale skórovat se jim proti bojovně hrajícímu Rychnovu nepodařilo. Naopak v 69. minutě jim zasadil další úder hostující Liebl.

Branky: 33. Picka Tomáš, 69. Liebl Zdeněk. Rozhodčí: Adamec Radim. Diváci: 75.

FK Jindřichovice - TJ Staré Sedlo 0:4 (0:2). Hosté si již v prvním poločase vytvořili dvoubrankový náskok, který po přestávce pojistili dalšími dvěma góly. Staré Sedlo tak oplatilo Jindřichovicím podzimní porážku ze svého hřiště.

Branky: 65. Fujan Josef (vlastní) 41. Hladký Karel (PK), 43. Jirušek Miroslav, 80. Zikmund Ladislav. Rozhodčí: Jati David. Diváci: 50.

SK Oloví - Baník Kr. Poříčí B 1:1 (0:0), PK: 5:3. V utkání se čekalo na gól až do druhého poločasu. V jeho úvodu poslal hosty do vedení Dubaj. Domácím se podařilo po čtvrthodině hry srovnat stav Havlíčkem, a tak o vítězi musely rozhodnout pokutové kopy. V těch bylo Oloví úspěšnější.

Branky: 64. Havlíček Tomáš 50. Dubaj Štěpán. Rozhodčí: Topinka Jiří. Diváci: 30.Okresní přebor: Spartak Chodov B (v pruhovaném) - Baník Svatava

Spartak Chodov B - Baník Svatava 4:1 (1:1). Svatavě získal překvapivě jednobrankový náskok již v 5. minutě Pech. Domácí favorit srovnal skóre ve 24. minutě Jesipčukem. Po zahájení druhého poločasu potom strhl z přímého kopu vedení na domácí stranu Smolka a krátce po něm se prosadil i Vilinger 3:1. Konečný účet utkání vystavil v 62. minutě Jankovský.

Branky: 24. Jesipčuk Radek, 50. Smolka Jakub, 52. Vilinger Filip, 62. Jankovský Petr 5. Pech Lukáš. Rozhodčí: Vaněček Petr. Diváci: 76.