Nováčkovský elán bude létat po víkendové dva dny neúnavným tempem, což může přinést několik zajímavých výsledků a možná i nějaké fotbalové překvapení.

Vše odstartuje v sobotním dopoledni soubojem dvou týmů, které sestoupily z I. A třídy. Na svém hřišti totiž bude bojovat o premiérové body Skalná s březovskou Olympií. Pak budou na programu dvě derby nováčků. To první se odehraje na hřišti v Teplé, kde se tamní jedenáctce postaví fotbalisté Božičan. Druhé se hraje v Poříčí. Tam se bude prát premiérově o krajské body místní rezerva, které budou soupeřem Kraslice.

Zvláštní příchuť bude mít i souboj dalšího nováčka Perninku, který se představí v Útvině. Na stejné vlně se ponese i duel Lokte, který přivítá na svém stadionu sestoupivší Hroznětín. Na domácím hřišti vstoupí do podzimní části I. B třídy i Sedlec. Tomu bude pro změnu soupeřem nevyzpytatelný Kynšperk.

Program, I. kolo, I.B třída:
Kema Skalná – Olympie Březová (sobota, 10.00), Sokol Útvina – Sokol Pernink, KSNP Sedlec – Slavoj Kynšperk, FK Nejdek – Sokol Dolní Žandov (vše sobota, 17.00), FK Loket – Olympie Hroznětín, Baník královské Poříčí B – KSF Kraslice (oba neděle, 15.00), Sokol Teplá – SK Božičany (neděle, 16.00)