S Bohemkou doma jen bod

SOKOLOV - Ligoví žáci Baníku Sokolov na svém hřišti přivítali pražské Bohemians 1905.

26.3.2008

Utkání st. žáků Baníku Sokolov a Bohemians 1905 Praha.Foto: DENÍK

V 17. kole žákovské ligy změřili mladíci Baníku Sokolov síly s celky pražských Bohemians 1905. Po neúspěších v Praze na Motorletu (porážky 1:3) chtěli baníkovci na domácí umělce bodovat. To se ale podařilo jen starším žákům a ještě jen zčásti.

Starší

FK Baník Sokolov - Bohemians 1905 Praha 1:1

V prvním poločase hráli hosté důrazný nátlakový fotbal a Baník se snažil vyrážet k rychlým protiútokům. Do vedení se domácí dostali v závěru prvního poločasu, když prostřelil Krmenčík z úhlu hostujícího brankáře po přímém kopu Šambergera. Ve druhé půli se hosté snažili o vyrovnání a především jejich záložník Mižič dělal domácím velké problémy. Za Baník se do dvou velkých příležitostí dostal Matějíček, ale neproměnil neproměnil ani jedinou. Bohemians mohli vyrovnat z přímého kopu, ale míč skončil na tyči domácí branky a z následující dorážka mířila nad. V závěru utkání si hosté vynutili převahu a dočkali se i vyrovnání, když po kolmé nahrávce skóroval v 57. minutě hostující Hanzl.

“ Hosté se představili jako velmi silný tým, který nás přehrával především v záložní řadě. My jsme se naopak spoléhali na rychlé protiútoky. Škoda neproměněné šance Matějíčka, který za stavu 1:0 postupoval sám na brankaře, snažil se jej přehodit, ale netrefil bránu,” litoval trenér Stanislav Galisz. “Bohužel jsme nezvládli závěr utkání, kdy jsme se nechali příliš zatlačit do defenzivy a hosté toto využili k vyrovnání,” litoval trenér baníkovců.

Poločas 1:0. Branka: 34. Krmenčík. Sestava domácích: Martinec – Šamberger, Kopecký, Tůma, Bartoš – Špírek (44. Rozsíval), Pachta, Krmenčík, Vošmik – Matějíček, Ferko (64. Harčár).

Mladší

FK Baník Sokolov - Bohemians 1905 Praha 1:4

Utkání dvou hodně rozdílných poločasů. V tom prvním byli domácí aktivnější než soupeř, dařila se jim kombinace a měli jsme mírnou převahu. “Předvedli jsme několik pěkných akcí a v závěru první půle jsme se ujali vedení zásluhou Houdka. Tentýž hráč mohl přidat před odchodem do kabin ještě i druhý gól,” okomentoval první půli trenér Luboš Váša.
Do druhé půle ale baníkovci jakoby nastoupili s tím, že se už nemůže nic stát. “Ale soupeř nás zaskočil rychlým gólem střelou z dálky. Zachvíli jsme dostali další branku opět po hrubé chybě obrany a pak už jsme se nevzpamatovali z útlumu a dostali jsme ještě další dvě branky, opět po nedůsledné hře obránců,” zklamaně podotkl Váša. “Průběh druhé půle i konečný výsledek je pro nás velkým zklamáním a pro hráče snad dostatečným poučením, že každé utkání má dva poločasy a že v takto kvalitní soutěži, je třeba hrát na 100% až do poslední minuty," míní baníkovský trenér.

Poločas 1:0. Gól: 28. Houdek. Sestava Baníku: Strnad – Šťastný, Horvát, Veselovský, Šváb (38. Jirák) – Tichý (42. Polom), Kravár, Gabriss (48. Haselbauer), Sys (55. Chládek) – Slabyhoudek, Houdek.