Důležitým zápasem zakončí v sobotu dopoledne fotbalisté Baníku Sokolov podzimní část druhé ligy. V tradičních 10.15 hodin totiž vyzvou Vítkovice v duelu jedenáctého týmu s dvanáctým.
Mezi oběma celky je rozdíl pouhého bodu a v případě neúspěchu by se za určitých výsledků mohl Baník propadnout až do sestupových vod. Toho si je vědom i záložník Baníku Petr Mach. „Je to jasné, musíme vyhrát ať se děje co se děje. Víme o co hrajeme, bude to důležitý zápas,“ říká krajní záložník Baníku.
Cíl je tak jasný. „Budeme se snažit hrát naší hru a vstřelit branku. Právě góly nám moc poslední dobou nepadají, což je asi náš jediný větší problém,“ myslí si Mach. Podobně to bylo i v Hradci Králové, kde baníkovci po půlhodině hry prohrávali už 3:0. „Jeli jsme tak přitom minimálně pro bod. Jenže první poločas jsme prospali a pak už za toho stavu, který byl, bylo těžké s výsledkem něco dělat. Zmohli jsme se akorát na snížení, ale to už bylo v nastaveném čase,“ dodal k utkání sokolovský fotbalista.
Právě v Hradci baníkovci nezahráli špatný fotbal. „Jenže chyběla nám finální přihrávka, kterou jsme tam nedokázali ze zálohy distribuovat,“ přiznává Mach.
Toho diváci v minulé sezoně pamatují hlavně z levé strany obrany, ale v této sezoně zatím hrál na levé straně zálohy. „Pro mě je to lepší a určitě se mi tam hraje lépe. V záloze jsem kopal už předtím, ale až s přechodem do mužské kategorie jsem začal hrát v obraně. Nění tam tolik obranných povinností jako vzadu, ale i tak myslím často na zadní vrátka a stále vracím zpátky. Člověk to má v sobě zafixované,“ dodal Mach k návratu jeho původní role na hřišti. Snad i on Baníkupomůže k výhře.