Podruhé za sebou mohl být trenér juniorky Baníku Milan Matejka spokojený. Jeho svěřenci vyhráli na hřišti v Českém Brodě, i když výrazně proti byl hlavní rozhodčí.
„Soupeř tomuto utkání podřídil vše, včetně nefér prostředků. Ale my na to byli připraveni, navíc se nám povedl začátek, kdy jsme po čtvrthodince vedli už o dvě branky,“ řekl k úvodu sokolovský trenér. Baník vedl po gólech áčkaře Vondráška, ale přesto to za pár minut bylo 2:2. „Soupeř totiž skóroval ze tří až čtyřmetrového ofsajdu. Této situaci ale šlo předejít, byl totiž balon rozhodčího, Provazník jej zahrál pár metrů od hráče, přišel dlouhý pas a pak gól. Bylo asi taktičtější míč odehrát do autu na rohový praporek,“ myslí si Matejka. Druhá branka v síti Bertelmana pak přišla z vymyšlené penalty. „To bylo dílo pana rozhodčího,“ rýpl si Matejka do sudího.
Baník ale zabral a do poločasu mu vrátil vedení útočník Salák. „Gól padl po mnoha předchozích útocích. Pak jsme ještě poločas dohrávali o dalších šest minut nastavení, i když nevím vlastně proč,“ diví se naoko Matejka.
Po změně stran už gól nepadl. „Pochválit bych za to chtěl brankáře Bertelmana, který čelil snad pětadvaceti přímým kopům. A ten nejpovedenější pak parádně vyrazil,“ uznal kouč kvality gólmana, který baníkovce podržel ve druhém utkání za sebou.
I ve druhé půli se nastavovalo, dokonce osm minut, ale ani to a ani rozhodčí domácím k bodu nepomohli. „Český Brod nebyl kvalitním soupeřem a mohu prohlásit, že kdyby utkání pískal jiný rozhodčí, tak vyhrajeme daleko vyšším rozdílem,“ myslí si trenér.
O vítězství Sokolova podle něj rozhodla hlavně disciplína. „Hráčům jsme před utkáním kladli na srdce, ať zbytečně nefaulují, nekomentují jakékoliv situace. To plnili, navíc podali zodpovědný přístup a soupeře, až na ty přímáky, k ničemu nepustili,“ chválil všechny hráče Matejka. Podruhé za sebou o výsledku rozhodly posily z áčka. „Vondrášek a Salák ukázali, že jsou kvalitními hráči. Také jejich výkon přispěl k výhře. Navíc takových osm lidí teď hraje opravdu dobře, takže cílem bude dojet podzim ve vítězné vlně,“ přeje si kouč.