S cílem pozvednout sportovní a kulturní dění v Sokolově pracoval prezident FK Materie Sokolov Norbert Braun a funkcionáři klubu na tom, aby se o víkendu na umělce hrál první ročník turnaje O pohár města Sokolova. Šéf klubu chtěl na umělku přilákat rekordní počet necelých sedmdesáti mužstev, ale i tak je s účastí spokojený.
Co vás vedlo k tomu uspořádat na nové umělce tak velký turnaj?Chceme tím zvýšit úroveň kultury a sportu ve městě, protože podobný turnaj s takovým programem v republice zatím nemá obdoby. Rádi bychom se tím přiblížili evropskému standardu a určitě bychom chtěli, aby se stal turnaj tradičním.
Jaký je tedy doprovodný program turnaje?
Myslím si, že na naše poměry určitě velmi pestrý. Pro děti bude přichystán dětský kout, odpoledne prohěhnou dětská karaoke a soutěžit se bude o zmrzlinový dort. Odměna ale nikoho nemine. Dále pak bude v areálu hřiště skákací, nafukovací hrad po celou dobu akce. Kdo bude mít chuť, může si zahrát stolní fotbal, ping-pong, je připraven hod na plechovky anebo třeba jízda na čtyřkolce.
To byl program pro děti, ale mají se nač těšit i dospělí?Určitě. Během akce budeme opýkat býka, grilovat, zajištěno je samozřejmě občerstvení v podobě čtyř stánků. Pro zvané bude sloužit VIP stan. Dále během akce zahraje karlovarská pop kapela Gypsy Harry band, na večer vystoupí v travestie show Chi Chi tornádo z Kladna. Karaoke nemine ani dospělé, ale už o peněžní ceny. Vystoupí i břišní tanečnice, připraveno je půlnoční překvapení a tombola o třicet hodnotných cen, třeba o videokameru nebo zahradní bazén za 11 tisíc korun. Akce bude moderovat DJ David.
Na takový program lze očekávat vstupné, nebo nikoliv?
Právě že vstup je dobrovolný. Vítěžek pak ve spolupráci s komisí pro národnostní menšiny věnujeme na charitativní účely, například pro Ústav sociální péče Sokolík.
Na turnaj jste se snažili přilákat nejlepší celky. Podařilo se to?
Vzhledem k tomu, že se jedná o první ročník, tak se dá říct že ano. Zatím ho nikdo nemá v podvědomí a nemá se kam na turnaj vracet. Věříme, že právě tímto turnajem celky oslovíme a zaujmeme jejich pozornost. Děláme pro to mnohé, viz. program kulturních akcí. Třeba každý tým od nás pak obdrží pamětní list hejtmana s podpisem, skleněnou medaili a DVD plné sestřihů z turnaje.
A povedlo se do Sokolova přilákat silné celky?
Určitě. Kromě našich dvou celků se představí Fortuna nebo Beasts Sokolov, což jsou šikovní dorostenci Baníku Sokolov, pak třeba Olympik Mělník, který s námi hraje druhou ligu, celek ČS Suchopár Hazlov, kde hrají fotbalisté z Hazlova, kteří postoupili do divize. Dále HC Sokolov ´96, což jsou bývalí hokejisté HC Baník Sokolov, pak FC Manětín, za který hrají futsaloví reprezentanti Pleyer nebo Dlouhý, v neposlední řadě tým Leasing Plus Plzeň, ale jinak Indoss Plzeň, který hrál první futsalovou ligu. O chebské Fově nebo U Krále Jiřího snad ani mluvit nemusím. Takže co se týče kvality, tak na tu se diváci mohou těšit. Hrát budou i týmy národnostních menšin, dvě družstva Kazachů, jeden celek Vietnamců a třeba i mužstvo AC Roma, což je reprezentační tým Romů ve velkém fotbalu.
Jaké jsou plány do budoucna?Chceme z turnaje udělat tradici. Navíc za rok už bude vybudován areál na Bohemce, takže se zase posuneme o něco dál. Naší snahou je například pořádání oficiálního mistrovství republiky ve futsalu, snažíme se sem dostat špičková mužstva a tím zviditelnit Sokolov a Karlovarský kraj. Pozvánky na tento turnaj jsme pozvali i zástupcům ČMFS, aby sami viděli, že to někam chceme dotáhnout. Ceny například budou předávat významní lidé kraje, karlovarský hejtman Petr Pavel nebo starosta města Karel Jakobec. Doufáme, že se lidem bude turnaj líbit jako takový. To je také účel.