Do města hnědého uhlí tak zamířily vždy dvě nejlepší školy z okresních kol jednotlivých okresů. „Velmi si vážíme spolupráce s Baníkem Sokolov, který nám již sedm let vychází vstříc, a školy tak mají k dispozici opravdu kvalitní podmínky, za což vedení Baníku Sokolov patří velký dík,“ pochvaloval si předseda krajského štábu McDonald´s Cupu Bohumil Adamec, pro kterého to byl v roli předsedy již 21. ročník.

Na krajském finále se tak představilo na dvě stovky fotbalových nadějí, které reprezentovaly své školy. V kategorii A, která je určena pro 1. a 3. třídy, se nakonec radovala z vítězného triumfu Základní škola Myslbekova Ostrov, která jako jediná vyhrála všech pět utkání.

Druhé místo připadlo Základní škole Plzeňská Toužim a krajský bronz si odnesli žáci ZŠ Pionýrů Sokolov. „Pro kategorii A skončilo účinkování krajským finále, ve kterém všechny školy předváděly velmi kvalitní výkony,“ ohlédl se za první kategorií Adamec.

Pak už přišla na pořad kategorie B, ve které se představili žáci 4. a 5. tříd. „Z této kategorie si vítěz zajistil postup na Svátek fotbalu, který bude na pořadu od 29. do 30. května na stadionu druholigového Ústí nad Labem,“ poukázal Adamec.

V kategorii B se lámal postupový chléb v samotném závěru, kdy sahalo na postup překvapivě pět týmů. Nakonec však postup slavila favorizovaná ZŠ Pionýrů Sokolov, která za sebou nechala na druhém místě 5. ZŠ Matěje Kopeckého Cheb a na třetím místě ZŠ Myslbekova Ostrov. „Favorizovaná ZŠ Pionýrů, která obhajovala loňský triumf, v úvodních třech zápasech remizovala a nic nenasvědčovalo tomu, že by postoupila, ale nakonec třemi výhrami dokázala kategorii B vyhrát a postoupit tak na Svátek fotbalu,“ bilancoval druhou kategorii Adamec. Karlovarský kraj tak bude v Ústí nad Labem opět reprezentovat ZŠ Pionýrů Sokolov. „Tentokrát to pro nás byl vydřený postup. Po prvních třech zápasech to nevypadalo vůbec dobře, když jsme třikrát remizovali, ale poté jsme dvě utkání vyhráli a o jeden bod v kategorii B zvítězili,“ ohlédl se za boji v krajském finále trenér ZŠ Pionýrů Marek Kratochvíl a hned přidal: „V Ústí bychom chtěli postoupit mezi osm nejlepších celků, to je náš hlavní cíl, co bude navíc, bude nad plán.“

V rámci slavnostního vyhlášení byli oceněni i nejlepší hráči, střelci, brankáři v obou kategoriích a cenu si odnesli i hráči za nejrychlejší vstřelenou branku.

V kategorii A byl vyhlášen nejlepším hráčem Pavel Vlček ze ZŠ Plzeňská Toužim, který si odnesl cenu i pro nejlepšího střelce. Ocenění pro nejlepšího brankáře bral gólman Ondřej Andresík z 3. ZŠ Malé náměstí Cheb a i cena za nejrychlejší branku putovala do Chebu zásluhou Matěje Lišky z 5. ZŠ Matěje Kopeckého.

V kategorii B byl vyhlášen nejlepším střelcem Daniel Eisenkolb ze ZŠ Myslbekova Ostrov. Cenu pro nejlepšího hráče obdržel Martin Lexa ze ZŠ Masarykova Ostrov a nejlepším brankářem byl vyhlášen Martin Novotný ze ZŠ Školní Horní Slavkov. Nejrychlejší branku pak měl na svědomí Martin Speierl z 5. ZŠ Matěje Kopeckého Cheb.

Slavnostního vyhlášení se zúčastnil i trenér Baníku Sokolov Pavel Horváth. „Věřím, že jste si to tady všichni užili, škoda, že jsem už tak starej a nemohl jsem si s váma zahrát. A z finále přivezte medaili,” pozdravil účastníky sokolovský trenér a pak byl dlouho v permanenci, když fotku s Pavlem Horváthem chtěl každý.

Kategorie 1. – 3. třída

ZŠ Myslbekova Ostrov – ZŠ Toužim 3:1, 3. ZŠ Cheb 1:0, 5. ZŠ Cheb 2:0, ZŠ Sokolov 3:0, ZŠ Březová 2:1; ZŠ Toužim – 3. ZŠ Cheb 3:0, 5. ZŠ Cheb 2:2, ZŠ Sokolov 4:0, ZŠ Březová 4:0; ZŠ Pionýrů Sokolov – 3. ZŠ Cheb 1:1, 5. ZŠ Cheb 5:0, ZŠ Březová 1:1; ZŠ Březová – 3. ZŠ Cheb 1:2, 5. ZŠ Cheb 3:0; 5. ZŠ Cheb – 3. ZŠ Cheb 3:0.

Konečné pořadí

1. ZŠ Myslbekova Ostrov⋌ 5 5 0 0 11:2 15
2. ZŠ Plzeňská Toužim ⋌5 3 1 1 14:5 10
3. ZŠ Pionýrů Sokolov ⋌5 1 2 2 3:9 5
4. ZŠ Komenského Březová ⋌5 1 1 3 6:9 4
5. 5. ZŠ M. Kopeckého Cheb⋌5 1 1 3 5:8 4
6. 3. ZŠ M. náměstí Cheb ⋌5 1 1 3 3:9 4