Rozehrávat ze středového kruhu se již nebude, rozhodčí duel končí. Gól padl snad v poslední vteřině tříminutového nastavení. „Byla tam jejich ruka, možná měla být i penalta. Odrazilo se to tam, klobouk dolů před rozhodčím, že to viděl a nechal výhodu. Ondra (Ondřej Ševčík pozn. autora) to pak trefil do prázdný,“ popisoval závěrečný tlak Baníku, který vyústil ve vyrovnávací gól, sokolovský Jan Kosak. „Škoda že jsme nedali čtvrtý gól, ale to už by bylo asi moc,“ usmívá se.

Sám byl vyhlášen hráčem utkání. Oprávněně. Celý zápas držel prapor mladého sokolovského týmu, příkladně bojoval. Vstřelil úvodní gól „horníků“, na druhý přihrál. „Dostal jsem balon do lajny, zkusil jsem to jeden na jednoho, vyšlo mi to, Přeučka (Přeučil pozn. autora) tam byl skvěle naběhnutý,“ líčí snížení na 2:3, které domácí celek postavilo znovu na nohy.

Bod nakonec považuje Jan Kosak za malou výhru. „Gól v poslední sekundě, ze stavu 1:3 vyrovnat na 3:3,“ připomíná. „Měli jsme ale vyhrát,“ má jasno. Přitom zápas domácí opět dobře rozehráli. „Zase jsme vedli. Spíše nám to škodí, přestaneme hrát. Musíme si to rozebrat, aby se to už neopakovalo. Na každý gól se hrozně nadřeme, zatímco soupeři je vždycky darujeme,“ shrnuje Kosak začátek druholigové sezony.

Sokolov má po třech zápasech na svém kontě jediný bod. A s tím trenér Pavel Horváth není spokojen, byť jeho tým hrál dvakrát venku. „S hráči si musíme důrazně promluvit, chování v některých situacích na hřišti není týmové a mně se to přestává líbit,“ řekl důrazně.