Jako pelyněk zhořkla letošní jarní domácí premiéra fotbalistů Jiskry Aš. Fotablisté Chodova, aspiranti na postup do divize, uštědřili domácím vysokou šestigólovou porážku.

Jiskra Aš -Spartak Chodov 0:6

První letošní domácí zápas Jiskře nevyšel. Její do této doby střelecky třetí nejproduktivnější útok přeboru se proti kompaktní obraně hostí neprosadil a ani jednou neskóroval. Po delší době dobře hrající Chodov byl nesrovnatelně úspěšnější a konto domácích zatížil hned šesti góly, rovnoměrně rozdělenými do obou poločasů.
Zápas hraný na těžkém, vodou podmáčeném kluzkém trávníku přinesl spoustu rušných okamžiků již od prvních minut. A byli to domácí, kteří byli v úvodu aktivnější. Jejich tvrdá střela z velké dálky, ani následná dorážka z blízka však k úspěchu nevedly. Po čtvrthodině hry zahrál Houdek rohový kop přesně na Čipera, ale jeho pokus o gól hlavičkou zblízka pozorný Dutz vychytal. Vzápětí na druhé straně přestřelil z malého vápna Správka. Tentýž hráč chvíli na to unikl a z jeho nezištné přihrávky otevřel skóre zápasu Kaňok – 0:1. Po sérii oboustranných ostřejších zákroků se dostali hosté k zakončení a Štěpán z vápna vymetl šibenici – 0:2. První poločas zakončila kolmice Machulky na Správku, jenž svůj únik pečetil zkušeně ranou k tyči – 0:3.
Nádherný moment byl k vidění v 50. minutě. To když Gvizd centrem z rohu hřiště našel Kaňoka a ten technickou střelou z voleje do šibenice upravil na 0:4. Cvíli na to se ve vápně prosadil Širochman a bylo to 0:5. Po rohovém kopu téhož hráče se nesl míč ke zkušenému Macákovi a chodovský stoper pohotovou ranou k tyči upravil v 74. minutě stav na konečných půltuctových 0:6. Dvě minuty na to po faulu na Vondráčka kopali hosté penaltu, ale brankář Kincl střelu Kaňoka bravurním zákrokem vyrazil. Poté se už zápas v klidu dohrál.
Poločas 0:3. Góly: 29. a 50. Kaňok, 35. Štěpán, 45. Správka, 54. Širochman, 74. Macák. Rozhodčí: Hodač Petr - Rousek Jan, Bouše Václav; ŽK 2:2 (Kohuťár, Turťák – Gvizd, Draksal). Diváci: 210.
Jiskra Aš: Kincl – Šiler, Petříček, Střeček, Turťák, - Kohuťár, Beneš, Rádl (62. Čerňanský), Kohout (56. Abulkasim) – Houdek (58. Tkadlec), Maher. Trenér: Rino Náprstek.
Spartak Chodov: Dutz – Obešlo, Macák Širochman, Dušek (78. Mašek) – Kaňok, Draksal, Machulka (75. Kopřiva), Štěpán – Správka, Gvizd (65. Vondráček). Trenér: Jiří Vican.
Trenér vítězného celku Jiří Vican po utkání řekl: „Předně musím poděkovat všem našim hráčům za předvedený výkon, kterým už navázali na naše vydařené podzimní zápasy. Pevně věřím, že tento náš doposud nejlepší výkon jara, ale i naše vysoké vítězství v Aši, jsou tou nejlepší pozvánkou na náš sobotní domácí zápas s vedoucím týmem tabulky Toužimí. V tomto klání budeme chtít dokázat, že náš dobrý výkon v Aši nebyl jistě náhodný.“
V sobotu hraje Chodov doma šlágr jara s Toužimí. Výkop tohoto velice zajímavého utkání je v 17 hodin. (mi)